CP+ Show 2013’de Duyurulması Beklenen Kameralar

Fotoğraf
CP+ Show 2013’de Duyurulması Beklenen Kameralar

CP+ Show yani Camera and Photo Imaging Show her sene başında Ocak ayının sonu gibi Japonya’da düzenlenen bir etkinlik. Bu sene Japonya’da 31 Ocak – 3 Şubat 2013 tarihleri arasında düzenlenecek olan CP+ 2013 fuarı ile yine çeşitli kamera üreticilerinden dijital SLR, aynasız ve kompakt kamera duyuruları yanısıra lens ve fotoğraf teknolojileri konusunda yenilikler ile tanışıyor olacağız.

CP+ 2013 fuarında duyurulması beklenen yeni ürünler hangileri ve bizleri 2013 yılında CES 2013 etkinliğinden sonra hangi yenilikler bekliyor? Kısaca duyurulmasını beklediğimiz kameraları listelemek istediğimizde aşağıdaki gibi bir tabloyla karşılaşmış oluyoruz.

cp+-show

Nikon tarafında sene başındaki aynasız kamera duyuruları sonrası CP+ Show içerisinde yeni bir tam kare, FX lens duyurusu bekleniyor. Türk Nikon’un haberine göre özellikleri gittikçe şekillenen Nikkor AF-S 18-35mm F/3.5-4.5G ED Fx lens ile CP+ Show içerisinde tanışabiliriz.

Sony ise CES 2013’te gerçekleştirdiği akıllı telefon yeniliğini CP+ Show içerisinde üç yeni fotoğraf makinesi ile pekiştirmeyi düşünüyor. Sony’nin fuarda Sony NEX-3N, Sony A28 ve Sony A58 fotoğraf makinesi modellerini duyurması bekelniyor.

Olympus ise ileri seviye ve yüksek performanslı bir kompakt fotoğraf makinesi ile boy gösterecek. Olympus’un XZ-2 modelinin yenilenmiş bir hali olacak Olympus XZ-10 kompakt fotoğraf makinesi hakkında ilk görseller CP+ Show öncesi dolaşmaya başladı bile. Olympus tarafında ayrıca 75-300mm II F/4.8-6.7 ED lensin duyurusunu fuarda görebiliriz.

Ricoh son zamanlarda APS-C kameralar için bir çok lens patenti almış durumda. Ricoh’un CP + Show içerisinde “GR Digital V” isimli yeni bir APS-C fotoğraf makinesi duyurması bekleniyor.

Canon tarafında ise özellikle Şubat başında CP+ show fuarında beklenen Canon EOS 7D Mark 2 duyurusu{.broken_link} bir başka bahara kalmış gibi gözüküyor.

comments powered by Disqus