Daha Hızlı Gmail için Firefox veya Chrome Kullanın

Google

Bunu ben söylemiyorum. Hoş internet tarayıcısı tavsiyesinde bulunmak istesek Firefox{.broken_link} kullanmak için binlerce neden sayabiliriz. Başlık Google‘ın mail hizmeti olan Gmail için yeni koyduğu uyarı linklerinden yola çıkılarak atıldı. Ve bunu Google söylüyor. Doğru ya da yanlış Google’ın bu konuda biraz daha işleri kızıştıran bir yaklaşımda bulunduğunu söyleyebiliriz.

Bu konuya birkaç hafta önce yazdığımız Google Chrome ve Tarayıcı Piyasası konusunda değinmiştik. Google, Chrome’u ilk dört tarayıcı içerisine soktuğunu ve internet tarayıcı piyasasında %1’lik bir paya sahip olduğunu anlattık. Başlıkta bahsettiğimiz konuda ise özetle Google diyor ki: Gmail kullanıcıları eğer Gmail’ı daha hızlı kullanmak istiyorlarsa Google Chrome veya Firefox yüklemeledirler. Böylelikle gmail hizmetini iki kat hızlı bir şekilde kullanabilirler.

Yukarıda konuyla ilgili gmailda geçen alıştığımız yenilik habercisi kırmızı linki görebiliriz. Muhtemelen bu aralar internet explorer ile gmail açtığınızda sağ üstte çıkması gerekiyor. Bu linke tıkladığınızda ise açılan sayfada Firefox ve Chrome logosu ve indirme linkleri yer alıyor.

Bu link şu anda sadece Gmail içerisinde yer alıyor. Yani Google’ın diğer hizmetleri olan Takvim, Dökümanlar vs.. içerisinde bu link yok. Benim yorumum Google gmail kullanan internet explorer kullanıcılarından kendi tarayıcısı olan Chrome’u kullanmalarını istiyor. Ve işler gittikçe kızışıyor.

comments powered by Disqus