Daha Okunabilir Wikipedia için Google Chrome Uzantısı

Masaüstü

Wikipedia ya da Vikipedi, ansiklopedi kültürünü internete taşıyan ve bilgiye ulaşmak için her zaman elimizin altında olan internet ansiklopedisidir. Eğer her gün Wikipedia kullanıyorsanız alışık olduğunuz arayüz sizi mutlaka rahatsız etmiyordur. Ancak okunabilirlik kriterlerini artırarak Wikipedia üzerindeki yazıları daha okunaklı hale getirebilir ve Wikipedia geziniminizi güzelleştirebilirsiniz.

Bir google chrome uzantısı olan Wikipedia Beautifier, Wikipedia üzerindeki gereksiz materyalleri kaldırıyor. Bir diğer Google Chrome uzantısından olan Readability’den etkilenen Wikipedia Beautifier makale içerikli bir Wikipedia sunuyor ve yazılara odaklanmanızı sağlıyor.

Google Chrome uzantısı Wikipedia Beautifier kurduktan sonra sol taraftaki navigasyon ve Wikipedia logosu ile üst kısımdaki diğer navigasyon linki kalkıyor. Bu navigasyon kısmına farenizi üzerine getirdiğinizde ulaşabiliyorsunuz. Wikipedia içeriğini daha büyük yazı tipleriyle görüntüleyen ve serif yazı tipini kullanan Wikipedia Beautifier yazı içeriğini iki yana yasla şeklinde düzenleyerek okunaklı hale getiriyor.

Açıkçası hergün Wikipedia üzerinde geziniyorsanız kesinlikle denemeniz gereken bir google chrome uzantısı Wikipedia Beautifier.

comments powered by Disqus