Dört Çekirdekli Yeni Sony Tablet Z Karşınızda

Mobil
Dört Çekirdekli Yeni Sony Tablet Z Karşınızda

Sony tarafından Android 4.1 ile çalışan, Xperia Tablet Z adında yeni bir tablet bilgisayar tanıtılacağı bekleniyordu. Geçtiğiiz hafta birkaç dedikodu ile duyduğumuz bu tabet şimdi karşımızda. Android 4.1 işletim sistemi ile çalışan tablet özellikleri dedikodulardakinden biraz daha fazlasını içeriyor. Yeni Sony Tablet Z 10.1 inç boyutunda WUXGA (1920×1200) çözünürlüklü ekranı Mobile Bravia Engine 2 ile çalışıyor. 2GB RAM bulunan tabletin 32GB dahili hafızası var.

Eğer hafıza yetersiz gelirse microSD slotu ile de hafızayı arttırabiliyorsunuz. 8.1 Megapiksel Exmor R sensörüne sahip arka kamerası, NFC özelliği ve 1.5GHz dört çekirdekli Qualcomm APQ8064 işlemcisi bu tableti gerçekten aynı boyutlu tablet bilgisayarlar arasında başarılı bir rakip yapıyor.

Bunun yanında Sony Tablet Z’nin en dikkat çeken özelliği kuzeni Xperia Z özellikleri arasında yer alan yüksek toz ve su dayanımı bu tablet bilgisayarda da bulunuyor. 6.9 mm gibi gerçekten ince bir gövdeye sahip Tablet Z önümüzdeki ay MWC 2013 kongresinde tanıtılabilir. Diğer ayrıntılar için Sony Tablet Z’yi takipteyiz.

sony-tablet-z
comments powered by Disqus