DSLR ve Aynasız Fotoğraf Makinesi Nereden Alınır?

Fotoğraf Teknoloji
DSLR ve Aynasız Fotoğraf Makinesi Nereden Alınır?

Fotoğrafçılık ile profesyonel ya da amatör olarak ilgilenenler, kendileri için en iyi fotoğraf makinesi modelinin hangisini olduğunu çok iyi bilir. Kullanım amaçlarına göre seçtikleri fotoğraf makinesi, lensler ve çeşitli aksesuarlar ile ortaya çok kaliteli görüntü ve videolar çıkartabilir. Tabi bunun için de kullandıkları makine ve aksesuarların belli başlı özelliklere sahip olması gerekir. DSRL fotoğraf makinesi ve aynasız fotoğraf makinesi de fotoğrafçıların en sık kullandıkları makinelerdir. Şimdi gelin, bu makinelerin özelliklerine ve nereden alınabileceklerine kısaca değinelim.

DSLR Fotoğraf Makinesi Nedir?

Dijital algılayıcı ya da sensöre sahip tek lensli makinelere DSLR fotoğraf makinesi adı verilir. Aynı zamanda lensi değişebilir. Aynalı ve optik vizörlüdür. Bu tarz makineler, lensten geçen görüntünün ayna aracılığı ile vizör bölgesinde bulunan prizmaya yansıtılmasını ve vizöre aktarılmasını sağlar. Sony, Canon, Nikon, Pentax gibi dünyaca ünlü markaların DSRL fotoğraf makinesi modellerini bulabilirsiniz. Markaların ürettiği modele göre fiyat aralıkları da değişmektedir.

Aynasız Fotoğraf Makinesi Nedir?

Aynasız fotoğraf makinelerinde ise SLR fotoğraf makinelerinin kullandığı ayna sistemi yoktur. Optik prizma ve ayna mekanizması yerine dijital vizör yer alır ve lensi değiştirilebilir. LCD ekran ya da dijital vizörden çekim yapabilirsiniz. Giriş sınıfı, orta sınıfı ve üst sınıf aynasız fotoğraf makinelerinin farklı marka ve modelleri bulunmaktadır. Olympus, Sony, Canon gibi markaların da aynasız fotoğraf makinesi modellerini piyasada rahatlıkla bulabilirsiniz.

Fotoğraf makinelerinin marka ve modele göre farklı fiyatlandığından yukarıda bahsetmiştik. Bu tarz makineleri gerek fotoğrafçılardan gerek internetten rahatlıkla bulabilirsiniz. Bizim tavsiyemiz ise, 1999 yılından beri sektörünün güvenilir firmalarından biri olan Fotopazar.com olacak. Offline satıştaki tecrübesini başarılı bir şekilde online satışa yansıtan Foto Pazar’da birçok fotoğraf makinesinin yanı sıra, bu sektör ile alakalı birçok yardımcı ürün de bulabilirsiniz. Tripod, monopod, lens, hafıza kartları, aksiyon kameraları, fotoğraf makinesi çantaları, stüdyo ve aydınlatma ürünleri, filtreler gibi ürün grupları da internet sitesinden satın alabileceğiniz diğer seçeneklerden. Aynı zamanda profesyonel destek ekibinden aklınıza takılan sorular için dilediğiniz zaman destek alabilirsiniz.

comments powered by Disqus