Dünyanın En Gelişmiş Online Fotograf Duzenleme Sitesi

Sosyal
Dünyanın En Gelişmiş Online Fotograf Duzenleme Sitesi

Kişisel bilgisayarlarımızda kullanmak üzere her geçen gün yeni fotograf duzenleme programı çeşitleri yayınlanıyor. Birbiri ardına çıkan programlar, aynı işi çok daha kolay yaptığını iddia ediyor. Fakat sonuçta hemen hemen aynı arayüzleri kullanarak aynı duzenleme işini yapıyorlar. Üstelik indirdiğimiz yüzlerce MB veriyi depolama sorunu ile başa çıkmak ayrı bir dert, bekleme süresi ve kotalı internet kullanıcıları için boşa giden kota ayrı bir dert halini alıyor. Bu yüzden geniş bant internet bağlantılarının evlere, mobil cihazlara geldiği son zamanlarda fotograf ve fotografçılık ile ilgili işler de diğer her şey gibi daha çok internet üzerinden online olarak yapılmaya başlandı.

Biz de sizler için fotograf duzenleme yapabileceğiniz, çektiğiniz fotoğrafları daha estetik hale getireceğiniz bir internet sitesi olan FotoFlexer.com_’_u tanıttık. Fotoğraf efekti kullanımının son derece yaygınlaştığı, Instagram efekti çeşitlerinin çok beğenilmesiyle de fotoğraf düzenleme modasının tavan yaptığı bir dönemdeyiz. Bu yüzden en kullanışlı online fotoğraf editörünün arayışına girdik. Karşımıza çıkan birçok seçenek arasında FotoFlexer gözümüze çarptı. Kendi sloganları olan “Dünyanın en gelişmiş online fotoğraf editörü!” cümlesinin de bunda etkisi var tabi.

fotograf-duzenleme-online

FotoFlex Sahiden de Fotograf Duzenleme için En İyi İnternet Sitesi Mi?

Sitenin iddia ettiği üzere en başarılı fotograf duzenleme ortamı olup olmadığına bakmak için biraz incelememiz yeterli. Ara yüzden başlarsak öncelikle sadelik korunmuş. Fakat sade olmasına rağmen buton tasarımları bugün tanıttığımız diğer fotograf düzenleme sitesine göre bir adım ileride duruyor. Fotoğraf üzerinde yapabileceğimiz değişiklikler hemen hemen aynı gibi gözüküyor. Yine Fotoğrafa efekt ekleme, kesme, yeniden boyutlandırma, döndürme gibi işlemleri yapabiliyoruz. Bu uygulamanın üstünlüklerinden biri “kırmızı göz giderme” seçeneği bulundurması.

fotoflexer

 

Bundan başka herhangi bir fotoğraf düzenleyicinin yapabileceği fazla bir şey olmayacağını söylemeliyim. Sonuçta bu iş browser ara yüzüyle yapıyoruz, devasa boyutlu programların performansını beklemek yanlış olur. Yine de internet üzerinden yapıldığı düşünülürse son derece başarılı bir site FotoFlex. Bilgisayarınızdan yüklediğiniz fotoğrafa efekt ekleme seçeneklerinin fazla olması da bunu eğlenceli bir uygulama yapıyor.

FotoFlex Kayıt ve Paylaşma Seçenekleri

fotograf-duzenleme-programi

 

FotoFlex farkını aslında fotograf duzenleme aşamasından sonra gösteriyor. Üzerinde değişiklikler yaptığınız fotoğrafınızı kaydedip sosyal ağlarda paylaşma bu site ile gerçekten çok kolay. Yalnızca bazı siteler biraz demode kaldığı için artık kullanmıyor olabilirsiniz. Paylaşım konusundaki en büyük eksikliklerden biri de direkt olarak Twitter üzerinde paylaş butonu olmaması. Bunun yerine PhotoFlex üzerine kaydedip twitter’a kendiniz kopyalamanız gerekiyor.

comments powered by Disqus