E-posta ve Sohbet için Gmail Masaüstü Bildirimleri

Masaüstü

Gmail kullanırken yeni gelen e-posta veya google talk sohbet aktif iken, yeni gelen sohbet çağrıları için internet tarayıcısı ya da kullandığınız işletim sistemine göre bildirim sunan programlar ya da küçük uygulamalar mevcut. Yeni gelen email ya da chat bildirimlerini takip etmek artık çok daha kolay.

Gmail resmi olarak e-posta ve sohbet için masaüstü bildirimlerini duyurdu. HTML5 web teknolojisi ile güçlendirilmiş gmail masaüstü bildirimleri sayesinde yeni gelen eposta ve sohbet çağırılarına ilişkin bildirimleri masaüstünüzde görebileceksiniz. Yeni posta var mı diye gmail web uygulamasına dönüp bakmaya gerek kalmayacak.

Aynı şekilde google talk sohbetleri için de geçerli gmail masaüstü bildirimleri şu an sadece Google Chrome üzerinde çalışabiliyor. Gmail blog duyuru yazısına göre yakın zamanda web platformunda tarayıcı bağımsız çalışan bir web uygulaması haline dönüşmesi düşünülüyormuş.

Gmail masaüstü bildirimlerini aktifleştirmek için sağ üstte bulunan Ayarlar linkinden Genel sekmesine gidebilirsiniz. Bu bölümde aşağıdaki gibi ayarları aktif hale getirip google chrome ile kullanabilirsiniz.

Google Chrome kullanıcıları için küçük bir not :

Google Chrome seçenekler bölümünden “Gelişmiş Seçenekler” sekmesinden, gizlilik kısmındaki “İçerik Ayarları” ekranına geldiğinizde, bildirimler kısmından google chrome içerisindeki ayarlarda bir yanlışlık varsa düzeltebilirsiniz.

Desktop notifications for emails and chat messages

comments powered by Disqus