En Gerekli 5 iPhone Uygulama

Mobil
En Gerekli 5 iPhone Uygulama

Günümüzde ister Android olsun ister iOS, mobil cihazlar için yüz binlerce farklı mobil uygulama seçeneği bulunuyor. Bunların arasından en gerekli, en işe yarayacak ya da en eğlenceli iPhone uygulama seçeneklerini tek başınıza bulmaya kalkarsanız bir süre sonra sıkıcı bir hal alabilir. Bu yüzden aşağıda size tanıtacağımız 5 iPhone uygulaması ilk etapta, cihazınızı yeni aldığınızda mutlaka edinmeniz gereken en gerekli uygulamalar listesinde başı çekiyor. Tabi ki 5 uygulama yetersiz ama başlangıç için beşi de son derece gerekli.

ShazamShazam-iPhone-5

Shazam ilk defa kullandığınızda sihirliymiş gibi hissettirecek bir iPhone uygulama. Shazam cafe, bar, konser kısacası müzik olan herhangi bir yerde çalan şarkıyı iPhone aracılığıyla analiz edip veri tabanıyla karşılaştırarak size şarkının ismini veren bir uygulama.  Kullanımı ise inanılmaz kolay. Uygulamayı açtığınızda karşınıza yalnızca mavi Shazam logosunu göreceksiniz.  Yapmanız gereken tek şey logoya dokunup iPhone’unuzu müzik kaynağına doğru tutmak. Gerisini Shazam halledecektir.

Shazam İndir»

Evernote

Evernote hem Android akıllı telefon hem de iPhone için şu ana kadar üretilmiş en başarılı not alma uygulamalarından biri. En son çıkan Evernote uygulamasını{.broken_link} daha önce Android için tanıtmıştık. iPhone uygulaması için de değişen bir şey yok. Fikirlerinizi, notlarınızı, internette görüp aklınızda kalan her şeyi kaydedebildiğiniz Evernote yaratıcılığınızı arttıracak bir uygulama. iPhone için ise Evernote kullanışlı, eski notlarınızı kolayca arayabileceğiniz ve yeni notlar oluşturabileceğiniz, zamanın değerini arttıran bir uygulama.

Evernote İndir»

evernote-iphone-uygulama

Pocket

Pocket, “güzelmiş ama daha sonra okurum” diyen iPhone kullanıcılarına hitap eden bir uygulama. Beğendiğiniz bir web sitesini Pocket aracılığıyla kenara ayırdığınızda sayfadaki tüm reklam v.b. dikkat dağıtıcı etmenlerden dağılmış yalnızca metin ve gerekli resimleri ekranda görüyorsunuz. Bu da ister mobil ister masaüstü bilgisayarda olsun kesinlikle başarılı bir özellik. Pocket tamamıyla ücretsi bir iPhone uygulaması olmanın yanında beğenip kenara ayırdığınız makaleleri telefonunuza indiriyor. Böylece Wi-Fi olan bir yerde beğendiğiniz metni yolculuğunuzda okuyarak zamanınızı değerlendirebiliyorsunuz.

Pocket İndir»

pocket-iphone-uygulama

Adobe Photoshop Express

Her şeyden önce şunu söyleyelim; gerçekten Photoshop gibi bir şey bekliyorsanız, beklemeyin. Çünkü gerçeği kadar etkili uygulamaları yok. Bunun bir iPhone uygulama olduğunu da akıldan çıkarmamak lazım. Her neyse eğer aradığınız ücretsiz, hızlı ve fotograf duzenleme{.broken_link} için kullanılacak birçok değişik araçsa Photoshop Express tam size göre. Kırpma, doğrultma, pozlama ayarları, fotoğraf efektleri, keskinleştirme ve daha fazlası iPhone için Photoshop Express uygulamasında var.

Adobe Photoshop Express İndir»

photoshop-express-ios

Find My iPhone

Size bahsedeceğimiz son iPhone uygulama seçeneğimiz Find My iPhone olacak. Bu uygulama özellikle telefonunu seven ve kaybetmekten ya da çaldırmaktan çekinen kullanıcıların hoşuna gidecektir. 2010 ya da daha güncel üretim bir iOS cihazınız varsa Find My iPhone ile cihazınızın yerini istediğiniz an tespit edebileceksiniz.

Find My iPhone İndir»

 

find-my-iphone
comments powered by Disqus