En Güzel Lale Fotoğraflarına 25 Mükemmel Örnek

Fotoğraf
En Güzel Lale Fotoğraflarına 25 Mükemmel Örnek

İlkbaharın müjdecisi olan çiçeklerden **en güzel lale **fotoğraflarını toparlamaya çalışıp, en güzel lale fotoğraflarının yanısıra lale çiçeği hakkında bazı bilgiler aktaracağız.

İlkbaharın gelmesiyle beraber baharın müjdecisi çiçeklerin başında laleyi sayabiliriz. Lale’nin her dönemde insanlar için özel bir yeri olmuştur. Zambakgiller familyasından olan ve Farsça Tulipa anlamına gelen Lale, süs bitkisi olarak yetiştirilen bir bitki türüdür. Anavatanı Pamir, Hindikuş ve Tanrı dağları olan Lale’yi Anadolu’ya göç esnasında Türkler getirmiştir.

Daha sonra Anadolu’dan Avrupa’ya giden lale özellikle Hollanda’da çok yaygın bir süs çiçeğidir. Bugün günümüzde en çok lale üreten ülke Hollanda olmaya devam etmektedir. Kırmızı, sarı ve ara tonlarda renklere sahip olan Lale, soğanlarının üzerinde zarımsı bir örtü bulunan, 2 ile 8 yaprağa sahiptir.

Özellikle doğu kültür ve mitolojilerinde özel bir yere sahip olan Lale, edebi eserlerde sıkça kullanılan bir çiçek türüdür. İlkbaharın en güzel çiçeklerinden birisi olan Lale ayrıca İstanbul’un simgesi durumundadır. Her sene Nisan ayının başında İstanbul Lale Festivali yapılmaktadır. Fotoğraf paylaşım sitelerinde yer alan **en güzel fotoğrafları **aşağıda bulabilirsiniz. İşte en güzel lale fotoğraflarına 25 mükemmel örnek!

En Güzel Lale Fotoğrafları

en güzel lale

 

etulip22

 

tulips3

 

tulips4

etulip44e

tulips6

etulip33

tulips7

tulips8

tulips9

etulip55

tulips13

tulips11

etulip66

etulip12

etulip54

btulip22

ctulip33

dtulip44

rtulip66

en güzel lale

en güzel lale{.broken_link}

etulips6

entulips6

tulips6e

 

comments powered by Disqus