En İnce Android Tablet PC, Sony Xperia Tablet Z Özellikleri ve Fiyatı

Mobil
En İnce Android Tablet PC, Sony Xperia Tablet Z Özellikleri ve Fiyatı

Tablet pc modelleri açısından baktığımızda iki yıl boyunca çıkan yeni modeller ve gelişen özellikler sayesinde fark edilir şekilde Android yüklü tablet bilgisayarların etkisini görebiliyoruz. Piyasada bilinirlik ve tercih Apple iPad olsa dahi Android tabletler her geçen gün satış rakamlarıyla ve sunduğu özelliklerle Apple’a yetişiyor.

Sony Xperia Tablet Z, Sony’nin yeni duyurduğu tablet bilgisayar ince ve zarif tasarımıyla oldukça şık bir tablet pc. Sony Xperia Z tablet pc en ince android tabletler arasında yerini alırken 10.1-inç ekran büyüklüğüne sahip. CES 2013 etkinliğinde duyurulan Sony Xperia Z akıllı telefon ile benzer özelliklere sahip duyurulan Sony Xperia Z Tablet PC suya ve toza dayanıklı bir tablet. Sadece 6.9mm kalınlık ile en ince android tablet pc olan Sony Xperia Tablet Z tasarımıyla dikkat çekerken, sunduğu diğer özelliklerle 10-inç ekran genişliğindeki modeller arasında performansıyla da ön plana çıkıyor.

xperia-tablet-z-1

Sony Xperia Tablet Z özelliklerine bakmamız gerekirse, Android 4.1 Jelly Bean işletim sistemi yüklü gelen tablet pc, dört çekirdekli Qualcomm işlemci 1.5 GHz hızında çalışıyor ve 2 GB RAM ile destekleniyor. Dahili depolama seçeneği olarak 32GB ile gelen tablet bilgisayarın hafızası harici olarak microSD kartlarla artırılabilmektedir. 10.1-inç büyüklüğündeki Full HD ekran, Mobil Bravia Engine 2 teknolojisine sahip ve 1920 x 1200 piksel çözünürlükle geliyor.

xperia-tablet-z

Sony Xperia Z tablet pc arkasında 8.1 megapiksel çözünürlüklü Exmor R-sensor kamera bulunuyor. 6000 mAh pil ile beraber 495 gram ağırlığındaki Sony Xperia Z tablet pc, Wi-Fi ve Wi-Fi+4G LTE bağlantı seçeneği ve NFC desteği sunuyor. Sony Xperia Tablet Z’nin 16 GB’lık modeli 499 dolar fiyattan 32 GB depolama imkanı sağlayan modeli 599 dolar fiyatla 2013 yılının ikinci çeyreğinde satışa sunulacak.

comments powered by Disqus