En İyi 10 Android Fotoğraf Düzenleme Uygulaması

Mobil
En İyi 10 Android Fotoğraf Düzenleme Uygulaması

İçinde bulunduğumuz dijital çağda insanlar artık fotoğraf çekmek için bir kompakt fotoğraf makinesi yerine akıllı telefon alıyorlar. Eh gelişen sensör kalitesi, sürekli yanınızda bulundurabilmeniz ve fotoğraf düzenleme uygulamaları sayesinde anında düzenleyebilmenizin de bu akımda etkisi var. Tabi sosyal medyada anında paylaşım yapabilmek apayrı bir konu. Fakat bir düşünün, bir dokunuşla fotoğraf çekebiliyor, bilgisayara ihtiyaç duymadan belki de otobüsteyken fotoğraf düzenleme işini halledip internette arkadaşlarınızla paylaşıyorsunuz. Uzay çağı teknolojisi resmen =).

Android Fotoğraf Düzenleme Uygulamaları

Fotoğraf çekme ve düzenleme işinin bu kadar yaygın olduğunu gören mobil uygulama yazılımcıları da doğal olarak bu konunun üzerine düşüyor. Fakat App Store veya Play Market üzerinde bulabileceğiniz birçok seçenek var ve hepsini indirip denemek hem zamanınızı alacak hem de Android telefonunuzun performansını{.broken_link} düşürecektir. Bu yüzden sizin için bulabileceğiniz en iyi Android fotoğraf düzenleme uygulamalarını bir araya getirdik. İsterseniz başlayalım.

Photo Art – Renk Efektleri

photoartcoloreffects

Photo Art aslında diğer fotoğraf düzenleme uygulamalarından tek bir konuya özelleşmesiyle ayrılıyor. Uygulama içindeki birçok fotoğraf efekti{.broken_link} seçeneğini tüm fotoğrafa ya da belirli bir bölgesini parmağınızla seçerek uygulayabiliyorsunuz. Ayrıca yalnızca bir rengi seçip diğer her yeri siyah beyaz yapabiliyorsunuz. İşleri son derece kolaylaştıranbu uygulama ile sonuçlar da son derece tatmin edici olacak.

 

Fiyatı: Bedava
Sürüm: Android 1.6 ve üstü
İndir: Photo Art-Color Effects

Adobe Photoshop Express

2adobepsexpress Bilgisayar fotoğraf düzenleme programları arasında belki de en çok bilinen ve kullanılan program olan Photoshop şimdi Android telefonunuzla da kullanabileceğiniz bir sürümüyle karşımızda. Adobe Photoshop Express ile fotoğraf kesme, fotoğraf efekti uygulama ya da aklınıza gelecek basit işlemlerin hepsini yapabiliyorsunuz. Tabi ki masaüstü bilgisayarınızdaki gibi bir performans beklemeyin diye de uyaralım. Bu uygulamanın en güzel özelliklerinden biri de size Photoshop.com üzerinde fotoğraflarınızı depolama imkanı sunması.

Fiyatı: Bedava
Sürüm: Android 1.5 ve üstü
İndir: Adobe Photoshop Express

Mytubo

3mytubo Mytubo günlük hayatta eğlenmek amaçlı fotoğraf efektleri ekleyebileceğiniz bir fotoğraf düzenleme uygulaması. İçindeki 14 farklı oyuncak fotoğraf makinesi efektiyle galerinizdeki ya da yeni çekeceğiniz bir fotoğrafa efekt uygulayabiliyor. Ardından düzenlemesi biten fotoğrafını kaydederek Facebook, Twitter, Flickr, Tumbr, Mail ya da SMS yoluyla paylaşabiliyorsunuz. Bu kesinlikle son derece basit ve temel özellikleri olan bir fotoğraf düzenleme uygulaması. Fakat inanın bir o kadar da eğlenceli.

Fiyatı: Bedava
Sürüm: Android 2.1 ve üstü
İndir: mytubo

Vignette Demo

4vignettedemo Vignette Demo fotoğrafların kenarlarını karartabileceğiniz, yani Vignette uygulayabileceğiniz bir fotoğraf düzenleme programı. En büyük avantajı tam 84 fotoğraf efekti ve 54 çeşit fotoğrafa çerçeve ekleme seçeneği sunması. Ücretsiz ile pro versiyon arasındaki tek fark pro versiyon satın aldığınızda telefonun çözünürlüğü tam olarak destekleniyor. Kullanım olarak ise en güzel özelliği çerçeveyi fotoğrafı çekmeden canlı olarak ekleyebiliyor olmanız. Fotoğraf düzenleme seçenekleri konusunda son derece geniş bir yelpaze sunan Vignette Demo denemeye değer.

Fiyatı: Bedava
Sürüm: Android 1.5 ve üstü
İndir: Vignette Demo

Fotolr Photo Studio

5fotolr Fotolr Photo Studio uygulamasını farklı yapan inanılmaz güzel kullanıcı arayüzü. Uygulama fotoğraf klasörleri açmanıza izin veriyor. Bunun yanında fotoğraf düzenleme seçenekleri ise en basit kesme, boyutlandırma, döndürme işlemlerinden renk yalıtımına (bir rengi seçip diğerlerini siyah-beyaz yapma) kadar birçok düzenleme işini yapabiliyor. Fotoğraflarınızla eğlenmek istiyorsanız Fotolr Photo Studio tam aradığınız şey.

Fiyatı: Bedava
Sürüm: Android 2.1 ve üstü
İndir: Fotolr Photo Studio{.broken_link}

PicsArt

6picsart PicsArt Google Play Store içinde en çeşitli fotoğraf efekti ve fotoğraf düzenleme seçeneklerini sunan uygulama sayılabilir. Harici efektlerin yanında bu uygulamayla direkt olarak fotoğrafın üzerine çizim yapabiliyorsunuz. Tek bir uygulama için son derece gelişmiş fotoğraf düzenleme çeşitlerini sizlere sunuyor.

Fiyatı: Bedava
Sürüm: Android 1.6 ve üstü
İndir: PicsArt

 

Pixlr-o-matic

7pixlr-o-maticPixlr-o-matic{.broken_link} fotoğraflarınıza karanlık oda efektleri uygulayabileceğiniz, vintage fotoğraflar yaratmanıza sağlayacak bir fotoğraf düzenleme programı. Yalnızca içindeki fotoğraf efektlerinden birini seçip eklemeniz yeterli. Bunun yanında fotoğraf düzenleme seçeneklerinin içinde katmanlar ekleyebilme dikkat çekiyor.

Fiyatı: Bedava
Sürüm: Android 2.1 ve üstü
İndir: Pixlr-o-matic

 

PhotoFunia

8photofunia PhotoFunia gerçekten çok başarılı bir fotoğraf düzenleme uygulaması. Özellikle Android telefon ile çektiğiniz portre fotoğraflarınızı ünlü tablolara, afişlere, dergi kapaklarına ekleyebilmeniz çok eğlenceli. Bir sürü Android uygulaması arasında muhtemelen sizi en çok eğlendiren uygulama bu olacaktır. Ayrıca çok çeşitli template seçeneklerine erişebilmeniz için internete bağlı olmanız yeterli.

Fiyatı: Bedava
Sürüm: Android 1.6 ve üstü
İndir: PhotoFunia

 

Little Photo

9littlephoto Little Photo sade arayüzü ile 70 çeşit fotoğraf düzenleme seçeneği sunan listedeki en kullanışlı uygulamalardan biri. Android telefonunuzla çektiğiniz ya da daha önceden galerinizdeki bir fotoğrafı seçip tüm efektleri üzerinde deneyebilirsiniz. Bunun yanı sıra “Half Apply” özelliği sayesinde eklediğiniz fotoğraf filtresinin yoğunluğunu ayarlayabiliyorsunuz.

Fiyatı: Bedava
Sürüm: Android 1.6 ve üst
İndir: Little Photo{.broken_link}

BeFunky

10befunky BeFunky eskiden online fotoğraf efekti ekleme sitesi olarak hizmet veriyordu. Daha sonra Android fotoğraf düzenleme yazılımları arasına eklenen servis gerçekten başarılı hizmet veriyor. LomoArt, Vintage ve Tilt Shift gibi 20 farklı fotoğraf efekti uygulamanızın yanında BeFunky ile kesme, döndürme gibi işlemleri de yapabiliyorsunuz.

Fiyatı: Bedava
Sürüm: Android 2.2 ve üstü
İndir: BeFunky

comments powered by Disqus