En İyi 3 Twitter Firefox Eklentisi

Masaüstü

Eğer Firefox ve Twitter kullanmayı seviyorsanız. Bu iki uygulamanın devamlı olarak önünüzde açık olduğunu düşünebiliriz. Firefox bir internet tarayıcısından çok daha fazlası olarak hizmet verebilen, eklenti desteğiyle neredeyse birçok işinizi kolayca başka uygulamalara gereksinim duymadan halledebileceğiniz açık kaynaklı bir tarayıcı.

Twitter’ın ne olduğuna dair ise twitter rehberi{.broken_link} yazısına bakabilirsiniz. Twitter için kısaca gün geçtikçe artan popülaritesi ile anlık iletişimi sağlayan bir microblog, sosyal ağ diyebiliriz.

Firefox üzerinden Twitter hesabının kontrolünü yapabileğimizi biliyoruz. Twitter için oluşturulmuş firefox eklentileri ile yan bölüm, durum çubuğu ve hatta adres çubuğundan bile twitter mesajlarımızı göndererek tweet edebiliyoruz. Geçtiğimiz ay Firefox üzerinden twitter hesabınıza twitter mesajı gönderebileceğiniz ve takip ettiğiniz twitter hesaplarındaki güncellemeleri izleyebileceğiniz firefox eklentileri aşağıdaki gibi sıralanmıştır.

En İyi 3 Twitter Firefox Eklentisi

  1. TwitterFox{.broken_link} Daha önce Twitternotifier olarak bilinen TwitterFox firefox eklentisi için belki en çok sevilen twitter araçlarından birisi diyebiliriz. TwitterFox firefox eklentisi durum çubuğunda sağ tarafa yerleştirdiği küçük “t” harfiyle twitter hesabınız ile ilgili tüm işlemleri gerçekleştirmenizi sağlıyor. Takip ettiğiniz arkadaşlarınızın ya da twitter hesaplarının güncellemelerini anlık olarak görebiliyor, cevap yazabiliyor ya da 140 karakter sınırıyla twitter hesabınıza tweet edebiliyorsunuz.

  2. Twitbin{.broken_link} Firefox üzerinde bir messenger havasında çalışan Twitbin firefox eklentisi önce kendi ikonunu gezinti çubuğuna yerleştiriyor. Bu ikona bastığınızda yan menüde (sidebar) açıldığını görebiliyorsunuz. Bu kısımdan twitter hesabınızla ilgili herşeyi takip edebiliyorsunuz.

  3. Twitterbar{.broken_link} Twitterbar firefox eklentisi biraz uçlarda gezenler ve twitter kullanımını daha da hızlı bir hale getirmek isteyenler için diyebiliriz. Twitter hesabınıza belki de en hızlı tweet edebilmenizi sağlayan Twitterbar firefox eklentisi, adres çubuğuna yerleşiyor ve adres kısmına direkt olarak twitter hesabınıza göndermek istediğiniz mesajı yazarak gönderebilmenizi sağlıyor.

Sonuç

Firefox üzerinde kullanılabilecek bana göre en iyi 3 twitter firefox eklentileri bu şekilde sıralanıyor. İçlerinden severek kullandığım TwitterFox ve hala kullanmaya devam ediyorum. Basit bir şekilde işini diğerlerine göre daha sade ve olması gerektiği gibi yapıyor.

Twitter iletişimi sağlayan ve burada yer vermediğim, sizin eklemek istediğiniz twitter firefox eklentileri varsa yorumlarınızda belirtirseniz listeyi ona göre güncelleyebiliriz.

comments powered by Disqus