En İyi 5 Fotoğraf Efekt Sitesi

Sosyal
En İyi 5 Fotoğraf Efekt Sitesi

Online (çevrimiçi) olarak fotoğraflarınızı düzenleyebileceğiniz ve eğlenceli hale getirebileceğiniz fotoğraf efekt sitelerini ayrıntılı olarak tanıtmıştık. Fotoğraf efekt siteleri basit bir şekilde bilgisayarınızda bulunan ya da internet linkini (URL) verip gösterebileceğiniz bir fotoğrafı, site üzerinde bulunan hazır şablonları kullanarak düzenlemenizi sağlayan ve eğlenceli işler yapmanıza yarayan sitelerdir.

En iyi fotoğraf efekt sitelerine bakarken fotoğrafınızı yükledikten sonra oluşan yeni fotoğrafın kalitesi ve ilgili fotoğraf efekt sitesinin hangi kalitede dosya boyutuna izin verdiği şekilde detaylara bakabiliriz. Aslında fotoğraf efekt sitelerinin kullandığı şablonlardan hangisi sizin ilgi alanınıza daha çok uyuyorsa elbette sizin için en iyisi ve eğlenceli gelen o olacaktır.

Aşağıda 2009 Mart ayı içerisinde ayrıntılı şekilde değindiğimiz fotoğraf efekt sitelerini linkleriyle beraber bulabilirsiniz.

En iyi 5 Fotoğraf Efekt Sitesi

  1. Photofunia Fotoğraf efektleri{.broken_link}

En çok bilinen ve kullanılan online fotoğraf efekt sitesi diyebileceğimiz Photofunia üzerine gönderebileceğiniz dosya boyutu maksimum 2mb. Hergün yeni şablonlar ekleniyor ve bilinen dosya formatlarından Jpg, Gif ve Png dosyalarını destekliyor. Oluşturduğunuz fotoğrafı bilgisayarınıza kaydetme ve yayınlama imkanınız bulunuyor. Photofunia Türkçe olarak hizmet verebiliyor. tr.photofunia.com adresinden Türkçe olarak ulaşabilirsiniz.

  1. Funphotobox Fotoğraf efektleri{.broken_link}

Bir diğer fotoğraf efekt sitesi Funphotobox yüksek dosya boyutu ile karşımıza çıkıyor. 4mb boyutundaki fotoğraflarınızı göndermenize imkan sağlayan Funphotobox üzerinde 60 farklı şablon bulunuyor. Her hafta yenileri ekleniyor. Bilinen dosya formatları destekleniyor. Oluşturduğunuz fotoğrafı bilgisayarınıza kaydetme ve yayınlama imkanı veriyor.

  1. Loonapix Fotoğraf efektleri

Loonapix için online fotoğraf efekti hizmeti veren bir siteden daha fazlası olduğunu söyleyebiliriz. Bir taraftan fotoğraflarınıza efektler uygulayabiliyorken diğer taraftan hazır çerçeveleri kullanabilir ya da küçük avatar resimleri yaratabilirsiniz. Loonapix, fotoğraf efekt siteleri içerisinde en yüksek dosya boyutu imkanını sağlıyor. 5mb ile yüksek kalitedeki fotoğraflarınızı yükleyebiliyorsunuz. Flickr üzerindeki fotoğrafları da gösterebildiğiniz Loonapix, Myspace ve Facebook ağlarına aktarım imkanıyla çok kapsamlı bir online fotoğraf efekt sitesi olarak karşımıza çıkıyor.

  1. Photo505 Fotoğraf efektleri{.broken_link}

Daha fazla şablon ihtiyacınız varsa kullanabileceğiniz Photo505 dosya boyutu olarak 1mb ile sınırlandırılmış. Hazır şablonlarla oluşturduğunuz fotoğrafınızı bilgisayara kaydetme ve sosyal platformlarda paylaşma imkanı veriyor.

  1. Photoxtr Fotoğraf efektleri{.broken_link}

En son tanıttığımız fotoğraf efekt sitesi ülkemizden bir girişim Photoxtr. Şubat 2009 başından itibaren faaliyet gösteren Photoxtr üzerinde Türkiye’den farklı alanları da şablon olarak görebilirsiniz. Şu an için 500kb dosya boyutu ile sınırlı Photoxtr ile oluşturduğunuz fotoğrafı sadece bilgisayarınıza kaydedebiliyorsunuz.

En İyi 10 Online Fotoğraf Düzenleme Efekt Siteleri

Yukarıda en iyi 5 fotoğraf efekt sitesini aktarmaya ve özellikleriyle toparlamaya çalıştık. Eğer bu siteler dışında sizin internet üzerinde kullandığınız ve listeye girebilecek durumda gördüğünüz eğlenceli şablonlara sahip yerler varsa yorumlarınızda belirtirseniz sevinirim. Ve tabii ki bu içlerinden hangisinin en sık kullanıldığı da soru olarak sorulabilir.

comments powered by Disqus