Akıllı Saat Modellerine En İyi 6 Örnek

Mobil Teknoloji
Akıllı Saat Modellerine En İyi 6 Örnek

Evet yanlış duymadınız Akıllı Saat. Geçtiğimiz bir kaç yıl içerisinde mobil hayatın temsilcisi olan akıllı telefonlardan sonra dijital hayatımıza yeni ekleme olarak bu teknolojik cihazlar ile tanışmış olduk. Ya da henüz tanışmayanlarınız varsa bu yazı ile en iyi akıllı saatleri listeliyor olacağız. Bu saatlerin öncelikle akıllı telefonların evrim geçirerek basit özelliklerle dijital hayatınızı düzenlemek üzere kullanabileceğiniz yeni bir teknolojik cihaz olduğunu belirtmemiz gerekiyor.

Bir akıllı saat özellik olarak ilk etapta bir akıllı telefon kadar özelliğe sahip olmasa da kronometre, rakım ölçümü, kronograf ve sıcaklık değeri gibi belirli bilgiler ile sınırlı olmak üzere akıllı olan cihazlardır. Akıllı saatler ilk ortaya çıktığında sadece bu bilgileri sunabilen ve sınırlı düzeyde dijital hayata yardımcı olabilecek cihazlar gibi gözükürken, yeni teknolojiler ile akıllı telefonlar ile entegre bir şekilde çalışması ve veri transferi yaparak bu bilgileri kullanabilmesi ya da kullandırmasıyla farklı bir konuma oturdular.

Akıllı saat üretmek ve bu yeni pazarda yer almak üzere Apple’ın kendi standartlarıyla oluşturacağı iWatch isimli modelin yanısıra, Samsung tarafından da akıllı saat üzerinde çalıştıklarına dair belirli açıklamalar geldi. Son olarak Google’da android tabanlı bir model ile bu piyasada yerini alabilir görüşleri hakimken, 2013 yılının tasarım, dizayn ve yeni teknolojiler anlamında bu cihazların yılı olacağının ve trendin akıllı saat olduğunun sanki altını çizer gibiydi.

Aşağıda 2013 yılının yeni trendi gibi gözüken bu teknolojik cihazlardan en iyilerini listelemeye çalışıyoruz. En iyi 6 akıllı saat arasında android ve ios tabanlı olmak üzere farklı özelliklere sahip modelleri bulabilirsiniz.

En İyi 6 Akıllı Saat

1. Pebble Watch

Pebble isimli model Bluetooth yardımı ile iPhone ve Android akıllı telefonlara bağlanabiliyor. Gelen çağrı,eposta ve mesaj gibi bildirim olduğu zaman sizi titreşim özelliğiyle uyarabiliyor. Pebble, Apple tarafında iPhone 3GS, 4, 4S, 5 veya herhangi bir iOS 5 veya iOS 6 ile çalışan iPod Touch ile uyumlu ve Android tarafında 2.3 üzeri işletim sistemleriyle çalışabiliyor.

akıllı saat

2. I’m Watch

I’m Watch dokunmatik ekrana sahip bir model ve gelen çağrılar, mesajlar gibi bildirimlerde uyarı sistemine sahip. i’music isimli bir müzik uygulamasıyla gelen I’m Watch, üyelik sistemiyle 6 milyon şarkıyı indirip dinleyebilme özelliği sunuyor.

akıllı saat

3. Cookoo

Cookoo akıllı saat tasarımıyla ön plana çıkan bir özelliğe sahip. Analog saat arayüzü ile farklı bir hava yaratan Cookoo ekranında tüm bilgileri rahatça okuyabiliyorsunuz. Kullanışlı arayüz neredeyse tüm sosyal ağlardaki bildirimleri hatta iPhone ve iPad’inizin pili azaldığında haber vermesi gibi özelliklere sahip.

akıllı saat

4. MetaWatch

MetaWatch bir mobil aksesuar olarak tasarlanmaya çalışılan bir akıllı saat. Tüm Android telefonlarla entegre olabilen ve yakında iOS platformlarını da destekleyecek olan cihaz, hava durumu bilgisi dahil olmak üzere email, SMS ve çağrı bildirimlerini ayrıntılı bir şekilde sunuyor.

akıllı saat

5. Martian

Martian akıllı saat ile akıllı telefonunuza Bluetooth ile bağlanabiliyorsunuz ve ses komutları ile bu akıllı saati kullanmanız mümkün. Telefonunuza çağrı geldiği zaman basit bir sallama hareketi ile çağrıyı reddetme gibi özelliklere sahip. Sosyal medya bildirimlerini alabilen ve iPhone ve Android akıllı telefonlarınızı ses komutlarıyla yönetebileceğiniz cihaza buradan bakabilirsiniz.

akıllı saat

6. Wear It

Wear It ise oldukça havalı gözüken ve Android tabanlı bir akıllı saat. Daha çok spor, yaşam ve sağlık üzerine bilgileri görüntüleyebilmenizi sağlayan bu model kardiyo haritası, pusula gibi özelliklerde sunuyor.

akıllı saat
comments powered by Disqus