En İyi 8 Google Chrome Eklentisi

Google Masaüstü
En İyi 8 Google Chrome Eklentisi

Google tarafından Google Chrome kullanıcıları için sunulan chrome web mağazası üzerinden online chrome tema{.broken_link}, chrome uygulama ve chrome uzantısı{.broken_link} yükleyebiliyorsunuz. 2010 yılında duyurulan chrome web mağazası üzerinde ücretsiz uygulamaların yanısıra ücretli olarak da uygulama indirilebiliyor.

Chrome web mağazası – uygulamalar, uzantılar ve temalar üzerinden bir uygulama indirdiğinizde bu uygulamayı en çok ziyaret edilen sayfa listesinde görebiliyorsunuz. Chrome web mağazası üzerinde uygulamaların yanısıra birçok google chrome teması ve uzantısı bulabilirsiniz.

Chrome web mağazası üzerinden indirilen uygulamalar hem Google Chrome tarayıcısı ile çalışırken hem de Gogole tarafından oluşturulan Chrome OS işletim sisteminde de çalışabilmektedir. Chrome web mağazası üzerinde çeşitli kategoriler altında sunulan bu uygulamalar, arzu edilirse chrome web mağazası üzerindeki arama kutusu sayesinde arama yapılarak da ulaşılabilmektedir.

Mürekkep okuyucuları için hazırladığımız **en iyi 8 google chrome eklentisini **aşağıda bulabilirsiniz. Google chrome eklentilerine eklemek istedikleriniz varsa yorumlarınızla katkıda bulunabilirsiniz.

En İyi 8 Google Chrome Eklentisi

1. Offline Google Mail

Offline Google Mail web uygulaması sayesinde ağ erişimi olmadan arşivlenen Gmail epostalarınızı basitçe okumanızı sağlar. Offline Google Mail Gmail postalarınızı senkronize bir şekilde tutarak internet erişiminin olmadığı durumlarda okuyabilmenizi sağlar.

Offline Google Mail kurduktan sonra başlamak için Chrome’da yeni bir sekme açın. Yeni sekme bölmesinde çevrimdışı Gmail için Offline Google Mail ikonunu göreceksiniz. Offline Google Mail simgesine tıklayarak google chrome web uygulamasını kullanabilirsiniz.

2. Evernote Web

Evernote, kullandığınız her telefonu veya bilgisayarı beyninizin bir uzantısı haline dönüştüren ödüllü bir web uygulamasıdır. Evernote ile fikirlerinizi, deneyimlerinizi not alabilir ya da ilham geldiği anda kaydetmek için kullanabilirsiniz. Evernote Web ile tüm kaydettiğiniz notları herhangi bir yerden herhangi bir zamanda kolayca erişebilirsiniz.

3. TweetDeck

TweetDeck sizin Twitter, Facebook, Foursquare ve Google Buzz üzerinden arkadaşlarınızla paylaşımda bulunmanız ve sosyal medyayı takip edebilmeniz için kullanabileceğiniz bir web uygulamasıdır. TweetDeck aslında ödüllü bir masaüstü uygulaması. TweetDeck chrome web mağazasında yeni görünümü ile online yaşantınızı takip edebileceğiniz başarılı bir web uygulamasına dönüşüyor.

4. Picnik

Picnik harika bir online fotoğraf düzenleme uygulamasıdır. Picnik web uygulaması ile Facebook, Picasa Web, Flickr, Photobucket gibi bir çok fotoğraf paylaşım sitesindeki fotoğraflarınıza erişip kolayca düzenleyebilirsiniz. Picnik fotoğraflarınız için basit düzenlemelerin yanısıra, kaliteli fotoğraf efektleriyle kozmetik düzeltmeleri de içermektedir.

5.  SpringPad

SpringPad ile hatırlamak istediğiniz herşeyi kaydedin. Hem internet hem de akıllı telefonunuz üzerinden kendinize bir not defteri oluşturun. Birçok değişik biçimdeki görevleri, yer imlerini, kitapları, filmleri vs.. tek bir alanda toplamış olun.

6. Graffiti

Graffiti basit bir şekilde bir resim çizmek istediğinizde kullanabileceğiniz ve çizdiğiniz resmi yine basit bir şekilde arakadaşınıza gönderebileceğiniz google chrome web uygulamasıdır. Çizdiğiniz graffiti resmini arkadaşınıza gönderdiğinizde, eposta içerisinde bir link göndermiş oluyorsunuz. Yaptığınız çizimde bu gönderide otomatik olarak satır satır anlatılmış oluyor.

7. FB Photo Zoom

FB Photo Zoom basit ve hafif bir chrome uygulamasıdır. FB Photo Zoom web uygulaması facebook ile direkt entegrasyon kurarak facebook üzerindeki fotoğraf albümlerini daha büyük görsellerle izleyebilmenizi sağlar.

8. Google Dökümanlar

Google dökümanlar ile online bir şekilde ofis dökümanlarını istediğiniz bilgisayarda düzenleyebilirsiniz. Gerçek zamanlı olarak ortak çalışabilir ve işlerinizin daha hızlı tamamlanmasını sağlarsınız. Ücretsiz olarak google dökümanları bir hcrome uygulaması olarak kullanabilirsiniz.

comments powered by Disqus