En iyi Torrent Siteleri (2017)

Teknoloji
En iyi Torrent Siteleri (2017)

En iyi torrent siteleri için 2017 sıralamasına bir göz atalım. Bildiğiniz üzere torrent siteleri ziyaret edilme oranlarına ve alexa değerlerine göre popülerlikleri değişebiliyor.

Hatta zamanında oldukça popüler olmuş ve listeleme, kategori tabanlı çoğu torrent sitesinin artık adını bile unutmuş durumdayız. Bu yüzden 2017 yılına geldiğimizde bakalım en iyi torrent siteleri nasıl sıralanıyor.

Bu arada eğer torrent indirme konusunda sıkıntılar yaşıyorsanız, devam etmeden önce en iyi torrent programları{.broken_link} için yaptığımız çalışmaya göz atabilirsiniz. Çeşitli trafik raporları, Alexa ve Compete sıralamasını baz alan liste 2013 yılı başı itibariyle en iyi torrent siteleri hangileri, görebilmemizi sağlıyor. İşte size ilk 10!

2017 yılı için en iyi torrent siteleri

2017 yılı için en iyi torrent siteleri

1- Kickass Torrents (KAT)

Kickass Torrents her ne kadar geçtiğimiz senelerde defalarca kapanıp açılsa da ve farklı domainler ile karşımıza çıksa da tahtını kimseye kaptırmıyor. Popüler torrent sitesi KAT ismiyle biliniyor. Kickass Torrents’e buradan ulaşabilirsiniz.

2- Zamunda

Listenin ikinci sırasında son yılların gözde bir ismi yer alıyor. Aslında Zamunda bu popülerliğini Kickass’in internet aleminde olmadığı günlere borçlu. Alternatif arayan kullanıcıların genelde baktığı yer Zamunda oldu. Bu popüler torrent sitesine buradan ulaşabilirsiniz.

3- The Pirate Bay

Torrent dünyasının en eski üyelerinden ve arşivi oldukça zengin olan The Pirate Bay varlığını hale etkili bir şekilde devam ettiriyor. Torrent indirmek için The Pirate Bay’e buradan ulaşabilirsiniz.

4- TorrentZ

Torrentz aslında bir BitTorrent meta arama motoru. Yani diğer siteler gibi herhangi bir torrent dosyasına ev sahipliği yapmıyor. Popüler torrent sitesi defalarca kapanma ve tekrar açılma sorunları yaşasa da 2017 yılında geldiğimizde en iyi torrent siteleri listesinde yer almaya devam ediyor. TorrentZ’e buradan ulaşabilirsiniz.

5- ExtraTorrent

Diğer örneklerne göre nispeten yeni olmasına rağmen kendine güzel bir yer edinen ExtraTorrent, Alexa’ya göre en çok ziyaret edilen beşinci site. 2017 için kalıcı bir şekilde başarısını sürdürmesi bekleniyor. ExtraTorrent’e buradan ulaşabilirsiniz.

6- IsoHunt

IsoHunt daha önce geliştirdiği gelişmiş arama motorlarından anahtar kelime filtrelemesi konusunda sıkıntılar yaşamıştı. Tüm bunlara rağmen etkin bir torrent sitesi ve popülerliğini koruyor. IsoHunt’a buradan ulaşabilirsiniz.

7- YTS (YIFY) Torrent

Aslında ripper bir grup olan YIFY ismini birçok torrent sitesinde yer alan filmlerin uzantılarında görürsünüz. Genelde filmlerin sunumunu en iyi kalitede ve en düşük boyutta yaparlar. Bu sayede popülerleşen grup torrent alanında da aktif olarak yer alıyor. YTS’ye buradan ulaşabilirsiniz.

8- RARBG

Her sene en popülerlerin arasında mutlaka yerini alan RARBG, bu seneki en popülerler arasında da kalmaya devam edecek gibi. RARBG’ye buradan ulaşabilirsiniz.

9- 1337X

Özlelikle Avrupa’da popüler olmuş bir torrent sitesi 1337x geliyor. Sitenin sahipleri 1337x’i reklamlardan kurtarılmış ve çok daha kaliteli bir torrent platformu olarak tanıtıyor. Oldukça iyi trafik değerlerine sahip olan 1337X, 2017 içinde iddialı. 1337X’e buradan ulaşabilirsiniz.

10- Torrent Downloads

Listenin son üyesi ve yenilerdne bir tanesi TorrentDownloads.me diğer kapanan siteler sayesinde kendine iyi bir yer buldu. Torrent Downloads’a buradan ulaşabilirsiniz.

Bonus- Zooqle

Evet torrent siteleri için Dünya’da bir sıralama mevcut ancak 2017 yılına geldiğimizde Zooqle’ın yeri ayrı. Bu sitenin indekslemesi, kataloglaması ve bunu sunma şekli ziyaretçilerini oldukça memnun ediyor. Zooqle sayesinde hem aradığınıza kolay ulaşıyorsunuz, hem de ulaştığınız içerik hakkında ayrıntılı bilgiyi anında öğreniyorsunuz.

2017 yılı için en iyi torrent siteleri listesini yapmaya çalıştık. Burada yer alan bilgilere eklemek istediğiniz popüler siteler varsa yorumlarınızla katkıda bulunabilirsiniz.

comments powered by Disqus