En iyi torrent siteleri hangisi?

Masaüstü
En iyi torrent siteleri hangisi?

En iyi ve popüler torrent siteleri hangileri diye soruyorsanız bu sıralamanın ziyaret edilme oranlarına ve alexa değerlerine göre değiştiğini söylemeliyiz.

Her sene bu liste değişse bile artık yerini sağlamlaştırmış ve oldukça fazla sayıda kullanıcıya hitap eden torrent sitelerini sizin için listelemeye çalışacağız.

Herkesin sıklıkla kullandığı torrent programları{.broken_link} açısından da bu sıralama önemli çünkü indirilen torrentler bu programlar aracılığıyla paylaşılmaya devam ediyor. Dikkat edilirse ilk 10 içerisinde görmeye alıştığımız BTJunkie ve Demonoid maalesef artık bu en popüler listeler arasında yer alamıyor.

Çeşitli trafik raporları, Alexa ve Compete sıralamasını baz alarak oluşan en iyi torrent siteleri hangisi görebilmemizi sağlıyor. İşte size dünyada yer etmiş ilk 5 site!

En iyi torrent siteleri listesi

En iyi torrent siteleri

1. KickassTorrents

2009 yılında kurulduktan sonra bir yıl içinde top 10 listelere girmeyi başaran KickassTorrents domain sorunlarından bir türlü kurtulamadı. 2012 yılında kat.ph adresine taşınan site hala oldukça aktif bir şekilde yayın hayatına devam ediyor.

1. The Pirate Bay

Birçok torrent kullanıcısı için Pirate Bay, BitTorrent demek. Site 2003 yılında kuruldu ve hukuki engellemelere rağmen genişlemeye devam etti.

3. Torrentz

Torrentz, BitTorrent meta arama motoru pazarını yıllardır elinde tutuyor. Birçok farklı domaine sahip olan sitenin en popüler adresi torrentz.eu. Kısaca torrent aramaları için en iyisi diyebiliriz.

4. RARBG

RARBG yeni bir site olmasına rağmen oldukça faze ziyaretçi kabul etti. Görünen o ki önümüzdeki yıllarda da büyümeye devam edecek gibi.

5. ExtraTorrent

ExtraTorrent yeni olmasına rağmen büyümeye devam ediyor.  güzel bir yer bulmayı başaran bir torrent sitesi. Aynı zamanda ETTV and ETRG gibi dağıtıcı gruplara ev sahiğliği yapan ExtraTorrent şu an Alexa’ya göre en çok ziyaret edilen beşinci site.

Torrent siteleri belirli içeriklere ulaşmak için .torrent uzantılı dosyaları bulabileceğiniz ve kullanıcılarla paylaşabileceğiniz sosyal ortamlardır. Bu torrent dosyalarını ise torrent indirme programları sayesinde çalıştırıp ulaşmak istediğiniz içeriği bittorrent p2p paylaşım platformu sayesinde bilgisayarınıza indirebilirsiniz. bkz. torrent nedir?{.broken_link}
En iyi torrent siteleri arasında bizim için öne çıkan beş tanesini bu şekilde listeleyebiliriz. Ülkemizde ve dünyada eklemeyi düşündüğünüz başka torrent siteleri varsa yorumlarınızda belirtebilirsiniz.

comments powered by Disqus