En İyi Ücretsiz Kitap İndirme Siteleri

Masaüstü Teknoloji
En İyi Ücretsiz Kitap İndirme Siteleri

Günümüzde internet üzerinde popüler olsun ya da olmasın her türlü e-kitabı (ebook) online olarak bulabilir ve gene dijital ortamda okuyabilirsiniz. Bir kitap e-kitap haline dönüştükten sonra bilgisayar yazılımlarıyla okunabileceği gibi tablet bilgisayar ya da e-kitap okumak için özel olarak üretilmiş e-kitap okuyucuları ile okunabilmektedir. Amazon Kindle, Nook gibi e-kitap okuyucuları bu iş için özel üretilmiş elektronik cihazların arasında sayabiliriz.

E-kitap kelimesini duymuşsunuzdur. E-kitap günümüzde basılı yayınların elektronik ortamda okunabilmesi ve buna yönelik olarak kitap olarak bildiğimiz kavramın elektronik olarak ifade edilmiş halidir. İngilizce olarak e-book (electronic book, digital book) olarak geçen ve ebook olarak internet üzerinde arama yapıldığında sayısız kitaba ulaşmanızı sağlayan bu terim aslında internetin günümüzde bize sağladığı kolaylıklarla birçok farklı alandahayatımızın içerisinde yer alıyor.

İnternet üzerinden indirilebilen popüler kitapların çoğu PDF, ePub gibi dosya formatına sahip olup, yine e-kitap okuyucular ile okunabilir şekilde sunulmaktadır. Bir çok e-kitap okuyucu üzerinde okunabilir çoklu dosya formatına sahip olması indirilen kitapların herkes tarafından herhangi bir mobil cihazda okunabilir olmasının düşünülmesindne kaynaklanmaktadır. Yani e-kitap olarak bilinen dijital kitapları indirdikten sonra tablet pc, akıllı telefon ya da direkt olarak laptopunuz üzerinde okuyabilirsiniz.

Ücretsiz olarak kitap indirme imkanı sunan internet sitelerinin yanısıra kitap indirmek için ücretli olan sitelerde mevcuttur. Bazı siteler ise e-book olarak bilinen kitapları yine ücretsiz olarak indirme imkanı sunarken sadece siteye üye olma gibi bir talepte bulunurlar. Bu sitelere üye olmak ücretsizdir ve üye olduktan sonra içeriklerinde bulunan tüm kitaplar ücretsiz indirilebilir.

Ücretsiz kitap (eBook) indirebileceğiniz 10 internet sitesini aşağıda bulabilirsiniz.

Bkz. En İyi 20 Ücretsiz E-Book (E-Kitap) İndirme Sitesi

En İyi Ücretsiz Kitap İndirme Siteleri

1. OnlineFreeEBooks

2. FreeBookSpot

3. Free eBooks

4. Project Gutenberg

5. Free Computer Books

6. Bookyards

7. eBooks Space

8. E-Books Directory

9. Free EBooks Download

10. MartView

comments powered by Disqus