En Popüler 10 Torrent Sitesi [2013]

Masaüstü
En Popüler 10 Torrent Sitesi [2013]

En popüler torrent siteleri, her sene ziyaret edilme oranlarına ve alexa değerlerine göre değişebiliyor. 2013 yılının henüz başında popülerliğini devam ettiren ve en çok ziyaret edilen torrent sitelerini listelemeye çalışacağız. Oldukça uzun bir zamandır en iyi torrent siteleri{.broken_link} sıralamasında ilk 10 içerisinde görmeye alıştığımız BTJunkie ve Demonoid maalesef 2013 yılına başlarken en popüler 10 torrent sitesi arasında yer alamıyor.

BTJunkie geçtiğimiz sene torrent dünyasına veda ettiğini açıklamıştı. Demonoid’in geleceği henüz kesin değil ve artık ilk 10 içerisinde yer almıyor. Alexa sıralamasına göre en popüler torrent siteleri listesine 2013 başı itibariyle H33t isimli torrent sitesi 10. sıradan giriş yaparak yeni bir torrent sitesi olarak listeye göz kırpıyor.

TorrentFreak tarafından açıklanan listenin sıralaması üyelik olmayan ve herkese açık torrent sitelerini kapsıyor. Çeşitli trafik raporları, Alexa ve Compete sıralamasını baz alan liste 2013 yılı başı itibariyle en popüler 10 torrent sitesini görebilmemizi sağlıyor. İşte size ilk 10!

En Popüler 10 Torrent Sitesi

1. The Pirate Bay

Birçok torrent kullanıcısı için Pirate Bay, BitTorrent demek. Site 2003 yılında kuruldu ve hukuki engellemelere ve belalara rağmen genişlemeye devam ediyor. Aylık bir milyar sayfa görüntülenmesi değeriyle PirateBay şu an bir numaralı Torrent sitesi.

2. KickassTorrents

2009 yılında kurulduktan sonra bir yıl içinde top 10 listelere girmeyi başaran KickassTorrents domain sorunlarından bir türlü kurtulamadı. 2012 yılında kat.ph adresine taşınan site bu yıl İtalyan internet servis sağlayıcıları tarafından engellenmeye çalışılsa da büyümesini sürdürüyor.

3. Torrentz

Torrentz, BitTorrent meta arama motoru pazarını yıllardır elinde tutuyor. Diğer siteler gibi herhangi bir torrent dosyasına ev sahipliği yapmayan site yalnızca istediğiniz torrent dosyasını internette hangi kaynaktan bulabileceğinizi söylüyor. Birçok farklı domaine sahip olan sitenin en popüler adresi torrentz.eu.

4. IsoHunt

IsoHunt iki yıl önce geliştirdiği gelişmiş arama motorlarından anahtar kelime filtrelemesinin gazabına uğramıştı. Tüm buu engellere rağmen, isoHunt dünyanın en başarılı torrent siteleri arasında adını duyurmaya devam ediyor. Hala mahkemede bu filtrelerden kurtulmaya çalışan isoHunt listemizde dördüncü sırada yer alıyor.

5. ExtraTorrent

ExtraTorrent yeni olmasına rağmen kendine güzel bir yer bulmayı başaran bir torrent sitesi. Alexa’ya göre en çok ziyaret edilen beşinci site. Tabi ki bu başarı MPAA ve RIAA gibi internetin iyilik melekleri tarafından görmezden gelinmedi. Site şu anda korsan siteler listesinde de yer alıyor.

6. 1337x

1337x diğer rakipleri gibi çalışmak yerine daha çok bir topluluk olma çalışıyor. Sitenin sahipleri 1337x’i reklamlardan kurtarılmış ve çok daha kaliteli bir torrent sitesi olarak tanıtıyor. Trafik değerleri de haklı olduklarını gösteriyor gibi.

7. EZTV

Listemizdeki diğer sitelerden farklı olarak EZTV yalnızca TV programlarına odaklanmış bir torrent sitesi. Geçtiğimiz yıl listelere yeni giriş yapmasına rağmen EZTV neredeyse 7 yıldır bu piyasada. TV programlarına bağımlı olarak çalıştığı için EZTV trafik rakamları dönemsel değişikliklere uğruyor.

BitSnoop en büyük arşive sahip torrent sitelerinden biri. Tam 19,091,736 torrent dosyası bulundurdukları arşivlerinde bulamayacağınız şey yok gibi.

9. TorrentReactor

İtalya’da geçtiğimiz ay mahkeme kararıyla yasaklanan TorrentReactor bazı kullanıcıların hala gözde sitesi. Zaten gözde olmasını engelleyecek herhangi bir sorunları da yok.

10. H33t

H33T uzun yıllardır Avrupa ve Asya’daki ülkelerde hizmet veren bir torrent sitesi. Bu sayede kendine bir kitle oluşturmuş durumda. Müzik piyasasının tek isteği bu sitenin engellenmesi olmasına rağmen hala çalışıyor.

comments powered by Disqus