En Ucuz Akıllı Telefon HD Ekranlı Oppo Find 5

Mobil
En Ucuz Akıllı Telefon HD Ekranlı Oppo Find 5

2013 yılını beklerken dünya çapında akıllı telefon üreticilerinden birbiri ardına 1080p HD çözünürlüklü ekrana sahip modellerin geleceği haberlerini aldık. Samsung Galaxy S4 Özellikleri arasında HD ekran olacağı beklentilerinin yanında zaten var olan HTC Butterfly 1080p ekranı ile boy gösteren ilk akıllı telefon olmayı başardı. Biz büyük firmalarla ilgilenirken birçoğumuzun adını bile duymayacağı, küçük ucuz akıllı telefon üreticisi şirketler de kendilerine pazar yaratmaya çalışıyorlar. Genelde Çin ve Güney Asya ülkelerinden olan markalardan biri de Oppo. Tabi o da geleneği bozmuyor ve üretimini Çin’de yapıyor. Aslında en ucuz akıllı telefon için Çin doğru adres olabilir ama eminim ki bu telefonun kalitesinden şüphe duyuyorsunuz. Teknik özellikleri son derece gelişmiş bu telefon 1080p HD ekranı ile ve 500$ civarındaki fiyatıyla dikkat çekmeyi başarıyorsa da “ucuz etin yahnisi” olma ihtimali yüksek.

en-ucuz-akilli-telefon-2en-ucuz-akilli-telefon-1

En Ucuz Akıllı Telefon Oppo Find 5 Teknik Özellikleri

Oppo Find 5, HTC Butterfly modelinde olduğu gibi 1080p çözünürlüklü 5 inçlik HD ekrana sahip. Qualcomm quad-core işlemci, 16GB dahili hafıza, 2GB Ram, 441ppi ekranı Android 4.1.2 Jelly Bean işletim sistemiyle yönetiyor. Şu anda piyasadaki üst düzey akıllı telefonlarda bulabileceğiniz tüm özellikler Oppo Find 5 üzerinde mevcut. Saniyede 5 kare fotoğraf çekebilen 13 megapiksel kamerası, 120fps video özelliği, 1.9 megapiksel ön kamerası, NFC, LTE ve tüm bu eklentileri kullanabilesiniz diye uzun süre güç veren 2500mAh batarya bu akıllı telefon özellikleri arasında yer alıyor. microSD genişleme slotu bulundurmaması kötü bir eksiklik. Ancak yine de en ucuz akıllı telefon olsa da Find 5 son derece sağlam özelliklere sahip. Şimdilik Çin dışında bir ülkede satılmayan Find 5 muhtemelen bir girişimci tarafından Türkiye’ye de getirilecektir. Amerika’da satış için ön fiyatı 490$ olarak belirlenen bu telefon gerçekten de HD ekrana sahip en ucuz akıllı telefon olmaya aday.

en-ucuz-akilli-telefon-2

Yazının başında da bahsettiğimiz gibi burada tek şüphemiz üretim kalitesi olacaktır. Bir de HD ekrana sahip en ucuz akıllı telefon unvanını taşıması insanı düşünmeye itiyor. Tabi ki HTC ve Samsung gibi dev marklarla yarışacak bir akıllı telefon beklemiyoruz. Yine de dış pazarda tutunabilmesi için Find 5 malzeme kalitesi “Çin Malı” tabirini kullandırmayacak kadar yüksek olmalı, hele ki büyük bir önyargı varken.

comments powered by Disqus