Evernote Android Uygulaması ile Her Yerde Not Alın

Mobil
Evernote Android Uygulaması ile Her Yerde Not Alın

Evernote Android Uygulaması size cihazınızda aldığınız notları saklama ve organizeme imkanı sağlayan bir yazılım. Bu yazılım notlarınızı bir buluta aktarıyor, böylece herhangi bir yerde kolayca notlarınıza ulaşabiliyorsunuz. Burada “not” tan kastımız bir parça yazı, ses klibi, ekran görüntüsü v.b olabilir. Bu verileri Evernote üzerine bilgisayar programı, internet tarayıcı eklentisi ya da mobil app ile aktarabiliyorsunuz. Daha sonra Evernot bu notları direkt olarak indeksliyor. Böylece ihtiyacınız olduğunda istediğiniz veriye kolayca ulaşabiliyorsunuz. Programın en güzel özelliklerinden biri ise fotoğraf üzerindeki bir metni algılayıp ona göre sınıflandırma yapabilmesi.

evernote_not_al

Açıkça ortada ki bir bilgi parçasına ihtiyacınız olduğunda ulaşmanın en kolay yolu mobil uygulama kullanımı. Geçtiğimiz aralık ayında Evernote yazılımın Android uygulamasını piyasaya sürdü. Bu mobil uygulama, aslında işlevselliği ile en çok da tam anlamıyla “bir mobil uygulama” olmayı başardığı için dikkat çekti. Bilgisayardaki yazılımın kırpılmış ve Android tabanında çalışmak üzere üretilmiş bir versiyonu olmaması inanılmaz bir özgürlük kazandırdı. Bu yazılım ile istediğiniz her şeyi özgürce yapabiliyorsunuz. Kopyalama, kaydetme ve istediğinizde bilgiye tekrar ulaşma. Bunun haricinde eklediğiniz her not bulunduğunuz yer ile etiketleniyor böylece notlarınızı bir yer etiketiyle de arayabiliyorsunuz.

evernote_4  evernote_2  evernote_1

Gelelim fiyatlandırmasına. Evernote mobil not alma uygulaması belirli bir sınıra kadar ücretsiz. Aylık 40MB yükleme sınırınız ve belirli sayıda resim, ses, metin ve PDF dosyası yükleme izniniz var. Yıllık $45 dolar üyelik ücretini ödediğinizde ise boyut sınırlamanız aylık 500MB’a çıkıyor. Bunun dışında her çeşit dosyayı yükleyip indeksleyebiliyorsunuz. (Microsoft Office dosyaları gibi)

Evernote mobil uygulaması size aklınıza gelen her şeyi, herhangi bir yerde not etme ve herhangi bir yerde tekrar ulaşma imkanı sunuyor. Çantanızda, cebinizde parça parça not kağıtlarıyla dolaşmanızı önlüyor. En önemlisi değerli fikirlerinizin kaybolup gitmesini önlüyor. Evernote Android Uygulaması işlerinizi bir düzene sokmakta en büyük yardımcınız olacak.

comments powered by Disqus