Facebook Abone Olma Özelliği ve Yeni “Abone Ol” Düğmesi

Sosyal
Facebook Abone Olma Özelliği ve Yeni “Abone Ol” Düğmesi

Facebook’ta abonelik dönemi başlıyor. Facebook “Abone Ol” düğmesi ile bir başka yeniliği kullanıcılarıyla buluşturacak. Facebook aboneliği ya da abone ol özelliği sayesinde kullanıcılar görmek istedikleri bilgi için takip etmek istedikleri haber kaynaklarına abone olabilecekler.

Facebook “Abone Ol” düğmesi facebook profilleri üzerindeki mesaj ve dürt butonlarının yanında gözükmektedir. Bu düğme ile abone olmak istediğiniz ya da yayınlarını takip etmek istediğiniz kişinin yayınlarını abone olarak takip edebileceksiniz. Abone Ol özelliğinin güzel tarafı ise Facebook üzerinde arkadaş olmasanız bile açık olan bir yayın varsa takip edilebilir şekilde abone olmaya uygun olabilecek.

Facebook kullanıcısının istediği bir kişiye abone olabileceği sistemde, ünlü sanatçıları, gazetecileri ve istediği hemen her kişiyi yakından takip edebilmesi mümkün olabilecek. Bu arada eğer Facebook kullanıcısı yayınlarının izlenmesini ya da takip edilmesini istemiyorsa bu özelliği devre dışı bırakarak yeni abonelik sisteminden uzak durabiliyor.

Facebook Abone Ol sistemi takip edilme edilmeme gibi özelliklerle açıkçası Facebook içerisinde bir Twitter izlenimi veriyor. Bildiğiniz üzere yakın zamanda Twitter üzerinden “Post Tweets to Facebook” düğmesi kullanıma girmişti. Böylelikle twitter mesajlarını facebook’a kolayca gönderebilme imkanı doğdu. Twitter üzerindeki tweetleri Facebook’a gönderen sistem yerine sanırım Facebook kendi içerisinde Twitter gibi bir sistem oluşturmaya çalışıyor.

Peki Facebook Abone Ol sistemi hakkında sizin düşünceleriniz nedir?

comments powered by Disqus