Facebook Fotoğraf Albümlerini İndirmek

Sosyal

Facebook fotoğraflarını indirmek istediğinizde bunu her fotoğraf için birer birer gerçekleştirmeniz gerekmektedir. Eğer facebook üzerinde indirmek istediğiniz fotoğrafların bulunduğu fotoğraf albümü fazla sayıda fotoğraf içeriyorsa bu durumda işiniz biraz daha zor olacaktır.

Facebook fotoğraflarını indirmek için oluşturulmuş Facebook Fotoğraf Albümü İndirme (Facebook Photo Album Downloader) firefox eklentisi ile Facebook üzerindeki fotoğraf albümlerini toplu bir şekilde indirebiliyorsunuz. Bunun için Firefox 3 içerisine FacePAD firefox eklentisini kurmanız yeterli olacaktır.

FacePAD firefox eklentisini kurduktan sonra facebook’ta arkadaşlarınızın fotoğraf sayfalarına gittiğinizde, indirmek istediğiniz herhangi bir fotoğraf albümüne sağ tıklamanız durumunda FacePAD firefox eklentisinin menüye yerleştirdiği indirme bölümüyle karşılaşıyorsunuz.

Bir fotoğraf albümüne sağ tıklayıp menüden “Download Album with FacePAD” seçmeniz sonrasında açılan javascript penceresi fotoğrafları indirmek için sizi bir müddet bekletiyor. Ardından albümdeki fotoğrafları indirebiliyorsunuz. Her indirme işlemi 20 fotoğraf ile sınırlı. Bu durumda eğer indirmek istediğiniz fotoğraf albümü 20’den fazla fotoğraf içeriyorsa her 20’lik fotoğraf serisi için ayrı javascript penceresi açılıyor.

Facebook Fotoğraf Albümü İndirme ile indirilen fotoğraflar Firefox indirme dizinine kaydediliyor.

comments powered by Disqus