Facebook Fotoğraf Yükleme Sayısı

Sosyal

Facebook kullanıcıları arkadaşlarıyla paylaşmak için çok sayıda fotoğraf yükleyebiliyorlar. Facebook kullanımı sırasında yüklenen fotoğrafların sayısı oldukça fazla. Hatta fotoğraf paylaşım siteleri Flickr ve Photobucket ile karşılaştırıldığında bu fotoğraf paylaşım sitelerinden bile daha fazla fotoğraf yüklendiği ve bu fotoğrafları barındırdığı biliniyor.

Facebook kullanıcıları fotoğraflarını yükleyip, bu fotoğrafları farklı albümlerde düzenleyebiliyorlar. Daha iyi bir yönetim için yüklenmiş olan fotoğrafları etiketleyebiliyorsunuz. Peki Facebook tarafında fotoğraf yükleme sayısı ya da sınırı gibi belirli bir kısıt var mı? diye sorabilirsiniz.

Aslında Facebook tarafında belirlenmiş genel bir kısıtlama yok. Bir facebook kullanıcısı istediği kadar fotoğraf yükleyebilir durumda. Ancak bir albüme yüklenecek fotoğraf sayısında belirlenmiş bir limit mevcut.

Facebook belirli albümlere fotoğraf yükleme sayısı

Facebook üzerinde bir fotoğraf albümü şu an için belirli sayıda fotoğrafd barındırabiliyor. Bunun sayısı da albüm başına 200 fotoğraf şeklinde belirlenmiş. Eğer bir albüm içerisinde 200 fotoğraf oluşturduysanız. Facebook’a yeni fotoğraflar aktarabilmek için yeni bir albüm yaratmanız gerekiyor. Yeni albüm yaratma sayısı için herhangi bir kısıtlama olmadığından istenildiği kadar fotoğraf yüklenebiliyor.

Facebook mobil iletişimle fotoğraf yükleme sayısı

Facebook içerisindeki mevcut fotoğraf yükleme sayısının oluşturulan albüm başına 200 olduğunu öğrendik. Mobil iletişimle yani cep telefonu ya da akıllı telefonlarla facebook bağlantısı gerçekleştirip yüklenen fotoğraflarda mobil yükleme için 100 fotoğraf sınırlaması bulunuyor. Mobil albüm içerisindeki fotoğraf sayısı 100’ü geçtiği zaman otomatik olarak yeni bir mobil albüm yaratılıyor.

Sonuç itibariyle albümler üzerinden belirli sayısal sınırlamalar olsa da Facebook üzerine fotoğraf eklemek ve bununla ilgili bir sınırlama var demek yersiz olacaktır.

comments powered by Disqus