Facebook Fotoğraflarından Ücretsiz Kolaj Oluşturun : Loupe

Sosyal
Facebook Fotoğraflarından Ücretsiz Kolaj Oluşturun : Loupe

Fotoğraflardan kolaj oluşturmak aslında birden çok fotoğrafı karıştırarak tek bir resim elde etmeye çalışmaktır. Vikipedi üzerinde kolaj aşağıdaki gibi bir tanıma sahiptir. Kolaj “collage“, düz bir yüzey üzerine fotoğraf, gazete kâğıdı, ve benzeri nesnelerin yapıştırılmasıyla ve bazen boya ile de karıştırılarak uygulandığı bir resimleme tekniğidir.

Fotoğraflarınızdan kolaj oluşturabileceğiniz birçok farklı masaüstü uygulaması ve bunun yanısıra kolaj yapmayı son yıllarda online fotoğraf düzenleme sitelerinin sunduğu ek hizmet olarak da görebilmekteyiz. Bunun bir örneği olan Photovisi servisini “Photovisi : Fotoğraflarınızdan Kolajlar Oluşturun” yazımızda aktarmıştık.

Facebook Fotoğraflarından Ücretsiz Kolaj Oluşturun : Loupe

Loupe isimli online araç sayesinde facebook üzerinde oluşturduğunuz fotoğraf albümlerindeki fotoğraflarınızı kullanarak basitçe fotoğraf kolajı oluşturabilirsiniz. Hatta Loupe uygulaması sayesinde size görünümü açık olan arkadaşlarınızın Facebook fotoğraflarını da kullanarak kolaj oluşturmanız mümkün.

Sadece birkaç basit adım sayesinde facebook fotoğraflarından kolaj oluşturabilirsiniz. Facebook hesabınıza erişmek için uygulamayı yetkilendirdikten sonra fotoğraf albümünüzden (ya da arkadaşlarınızın fotoğraflarından da) herhangi birkaçını seçtikten sonra kolajınız anında hazır olabilir.

Facebook fotoğraflarını uygulama üzerinden kolaj yaratmak üzere yükledikten sonra Loupe’un sunduğu sayısız şekillerden istediğinizi seçtiğinizde kolajınız hazır hale geliyor.  Eğer facebook fotoğraflarınızdan oluşturduğunuz kolaj istediğiniz etkileyicilikte değilse ya da kolajı oluştururken kullandığınız şekli beğenmediyseniz, kullandığınız fotoğraflardan birini ya da birkaçını silip kolaj görünümünü değiştirebilirsiniz.

Facebook hesabınızda bu kolajı kaydetmek, facebook duvarınızda paylaşmak ya da e-posta yoluyla paylaşmak için Share düğmesine tıklayabilirsiniz.

Hatırlatmakta fayda var. Loupe ile hazırladığınız kolaj içerisindeki fotoğraflar herkese görünür şekilde Facebook’ta paylaşılmaktadır. Şu an Loupe üzerinde belirli fotoğrafı ya da kolajı kullanıcıya özel tanımlama olmadığı için eğer özel fotoğraflarınız varsa ve bunlardan bir kolaj oluşturuyorsanız herkese görünür şekilde Facebook’ta paylaşma durumunu göz önünde bulundurmalısınız.

comments powered by Disqus