Facebook’a Yüksek Kalitede Fotoğraf Nasıl Yüklenir?

Sosyal
Facebook’a Yüksek Kalitede Fotoğraf Nasıl Yüklenir?

Eğer sosyal medya üzerinde fikirlerinizin dışında ayrıca görsel paylaşıyorsanız o zaman Facebook’a yüksek kalitede fotoğraf yüklemek için neler yapmanız gerektiğini anlatmaya çalışacağım.

Bilindiği üzere Facebook genel bir politika olarak sunucularda daha az yer kaplaması açısından yüklenen fotoğrafların kalitesini düşürdü. Yani yüklemek istediğiniz bir fotoğraf orijinal haliyle değil; kalitesi düşürülerek bu sosyal medya platformuna yükleniyor.

Günde yaklaşık 350 milyon fotoğrafın yüklendiği Facebook açısından bakıldığında bu konuda çok da haksız olduğunu söyleyemeyiz. Ancak sizin yine de Facebook’a yüksek kalitede fotoğraf eklemeniz mümkün.

Facebook’a Yüksek Kalitede Fotoğraf Yüklemeyi Nasıl Yaparım?

Peki Facebook’a yüklenen fotoğrafların kalitesini bozmadan kullanıcılarla paylaşılmasını nasıl sağlarsınız. Şimdi gelelim detaylara.

facebooka-yuksek-kalitede-fotograf-yukleme

Facebook fotoğraf yükleme açısından alan tasarrufu yapsa bile bu durumu varsayılan olarak tüm kullanıcılara yansıtmış durumdadır. Yani fotoğrafların kalitesinin bozulduğunu düşünmeyen kullanıcılar için Facebook’a yüklenen fotoğraflar kalitesi düşürülerek yüklenmektedir.

Tabi günümüz dijital dünyasında çekilen fotoğrafların boyutu ve buna bağlı olarak kalitesi oldukça yüksek seviyelere ulaştı. Sensör boyutlarının artması görüntü kalitesinin ve fotoğraf dosya boyutunun bilgisayar ortamında yüksek rakamlara ulaşmasına sebep oldu. Facebook fotoğraf paylaşım anlamında çok yoğun bir sirkülasyon sunuyor. Bu sebepten dolayı

Ancak dünyanın en büyük sosyal medya platformu kullanıcılarına bunun için çok da ön planda olmayan bir seçenek sunuyor. Bu durumda fotoğrafın yüksek kalitede yüklenmesi önem teşkil eden bir Facebook kullanıcısı için yapılması gereken sadece bir ayar değişikliği oluyor.

Facebook’a yüksek kalitede fotoğraf yükleyebilmek için yapmanız gerekenler çok basit. Önce fotoğraflar sayfasından “Albüm Oluştur” kısmına tıklayın. Fotoğrafınızı seçin ve yüklenirken sol tarafta yer alan “Yüksek Kalite” seçeneğini işaretleyin.

comments powered by Disqus