Firefox 4 Kapatırken Açık Sekmeleri Kaydet Aktifleştirme

Google Masaüstü

Firefox 4 final sürüm duyurulduktan sonra birçok yenilik ve gelişmeyi de beraberinde getirdi. Özellikle Firefox’un önceki sürümlerine göre hem arayüzde hem de fonksiyonel olarak değişiklikler gözlemlemekteyiz. Birçok eklenti ve tema firefox 4 için güncellenirken, diğer firefox sürümlerinde olan ama firefox 4 içerisinde varsayılan gelmeyen bir özelliği nasıl aktif edeceğimizi aktaracağız.

Firefox 4 ile varsayılan gelmeyen bir özellik olarak, Firefox 4’ü kapatırken açık olan sekmeleri kaydetmek isteyip istemediğimizi artık sormaması diyebiliriz. Bir önceki firefox sürümünde alıştığımız kaydet ve çık özelliği sadece bir uayrı olarak Firefox 4’ü kapatmak istediğimizde çıkıyor. Açık olan sekmelerin bulunduğunu belirtiyor.

Firefox 4 Kapatırken Açık Sekmeleri Kaydet Aktifleştirme

Firefox 4’ü kapatırken açık sekmeleri kaydetmesi özelliğini firefox 4 ayarlarından aktifleştirebiliyoruz. Yeni bir sekme açıp about:config yazıp Firefox’un ayarlarına ulaşabiliyorsunuz. Bu ayarların değiştirilmesi konusunda dikkat edilmesini vurgulamak üzere yeni gelen uyarıyı “Söz veriyorum, dikkatli olacağım!” butonuna tıklıyorsunuz.

Süzgeç kısmındaki alan içerisinde şu ayarı aratabilirsiniz. “browser.showquitwarning

Ayar aramayı gerçekleştirdiğinizde false olan değeri üzerine çift tıklayıp true şeklinde değiştirdiğinizde aynı firefox 3 kullanımında olduğu gibi firefox 4 kapatırken açık sekmeleri kaydetmek isteyip istemediğinizi soran şekilde değiştirmiş olacaksınız.

comments powered by Disqus