Firefox Arama Kutusuna Wolfram Alpha Aramayı Ekleyin

Masaüstü

Wolfram Alpha ile yakın zamanda tanıştık. Wolfram Alpha arama motoru nedir{.broken_link}? diye sorduk. Değerlendirmemizi yapıp bir cevaplama motoru olduğunu öğrendik. Wolfram Alpha’nın belki Google kadar değil ama belirli durumlarda sıkça başvurulabilecek bir kaynak olduğunu biliyoruz.

Günlük internet kullanımımızda internet tarayıcı olarak Firefox kullanıyorsak, Firefox arama kutusuna diğer arama motorları ya da servisler gibi Wolfram Alpha’yı da ekleyebiliyoruz. Böylelikle kolay bir şekilde Wolfram Alpha üzerinde gerçekleştirmek istediğimiz arama sorgusunu, firefox arama kutusuna yazıp, Wolfram Alpha arama sonuçlarına ulaşabiliyoruz.

Belki daha önce Wolfram Alpha arama sonuçlarını Google’a ekleyin{.broken_link} başlıklı yazıda bahsettiğimiz firefox eklentisi Wolfram Alpha Google’ı denemişsinizdir. Böylelikle google arama sonuçları ekranında Wolfram Alpha üzerindeki sonuçları da görebiliyorsunuzdur. Bir şekilde Wolfram Alpha’ya kolay bir yoldan ulaşmak istiyorsanız Wolfram Alpha Search Plugin ile firefox arama kutusuna Wolfram Alpha’yı eklemeniz güzel bir çözüm olacaktır.

Firefox arama kutusuna eklemek için en popüler arama motorları{.broken_link} içerisine Wolfram Alpha arama motorunu da eklemiş oluyoruz.

comments powered by Disqus