Firefox Eklentisi: Fullerscreen

Masaüstü

Tam ekran yapıp görev çubuğundan vazgeçmek istemeyenler için ideal

demişti Alper abi daha önce yazdığımız bir Firefox eklentisi girdisinde{.broken_link}. Artık hem tam ekran yapabilirsiniz, hem de görev çubuğunu kullanabilirsiniz. Bu da Fullerscreen eklentisi ile mümkün. Ekranı daha da verimli kullanmak için tasarlanmış bir eklenti. Bu sayede özellikle geniş ekran(dizüstü) kullanıcıları çok rahatlayacak.

Bildiğiniz gibi F11 ile Firefox’u tam ekran yapabiliyor, ve tekrar basarak eski haline getirebiliyoruz. Fullerscreen’in mantığı da aynı. F11’e basıyorsunuz ve tam ekran oluyor. Fakat eklenti sayesinde aşağıdaki durum çubuğu da kayboluyor. Peki o zaman bu benim ne işime yarayacak diyen olabilir. İşte Fullerscreen eklentisi bu durum çubuğunu aslında yok etmiyor, aksine sadece saklıyor. Fare imleçi ile ekranın altına geldiğinize karşınıza çıkıveriyor. Ekranın en üst kısmına geldiğinizde ise sekmeler çubuğu çıkıveriyor.

Bu sefer ciddi anlamda tam ekran yapmış oluyorsunuz, çubukları da sadece görünmez oluyor, dilediğiniz zaman kullanabilirsiniz. Ayrıca ayarlardan tam ekran sırasında görünecek olan çubukları seçebilirsiniz. Örneğin Google Toolbar gibi.

Kurmak için tıklayın

comments powered by Disqus