Firefox Eklentisi : Twitbin

Masaüstü

Twitter hesabınızı takip etmek ve twitter üzerindeki arkadaşlarınızın güncellemelerinden anında haberdar olmak için geçen hafta tanıttığımız bir Firefox eklentisi vardı. TwitterFox. Gene benzer özellikler ile aynı görevi gören bir başka Firefox eklentisi olarak Twitbin‘i sayabiliriz.

Twitbin, ikon olarak twitter kuşunu yukarıda adres çubuğunun yanına, istediğiniz bölgeye yerleştirmenize olanak sağlıyor. Twitbin ikonuna tıkladığınızda twitter mesajlarınızı ve güncellemelerinizi takip edebileceğiniz bölüm yan kısımda (sidebar) açılıyor. Buradan twitter üzerinden gelen mesajları alabiliyorsunuz. Bu mesajlara cevap yazabiliyorsunuz. Link gönderimi ve paylaşımına imkan sağlıyor. Yan kısımda açıldığında arkadaşlar kısmında twitter hesabınıza gelen mesajları, @ sembolü ile cevap vermek istediklerinize ulaşabiliyorsunuz. Public olarak geçen kısım ise twitter üzerindeki güncel yazışmaları görüntülemenizi sağlıyor.

Twitter takibi konusunda TwitterFox ve Twitbin arasında hangi Firefox eklentisini kullanmak gerek derseniz, Fx’in durum çubuğuna yerleşmesi ve görevini basit bir şekilde icra etmesiyle TwitterFox diyebilirim. Çünkü eklentilerle oldukça zenginleşen Firefox’un üst kısmı ya da ekranı bölerek açılan yan kısmın (sidebar), tarayıcınızla internette başka sayfalardayken daha fazla yer kapladığını ve kullanılan alanı küçülttüğünü düşünüyorum. Bu yüzden twitter için oluşturulmuş bu iki güzel Firefox eklentisi arasında tercihim TwitterFox’tan yana olacaktır.

Twitbin Firefox eklentisini anasayfasından edinebilirsiniz. Desteklediği diğer tüm özelliklerine ayrıntılı bir şekilde bakabilirsiniz. Arzu ederseniz Twitbin eklentisini Firefox Eklenti Sayfası olan Firefox Addons üzerinden de edinebilirsiniz.

Mürekkep.Org üzerindeki güncellemeleri ve gelişmeleri takip etmek için bizi Twitter’da takip edebilirsiniz. “Twitter üzerinde Mürekkep

Eğer bu iki eklentiyi de deneme şansınız olduysa karşılaştırmak açısından sizin tercihiniz hangisi oldu? Artıları ve eksileriyle yorumlarınızda belirtebilirsiniz.

comments powered by Disqus