Firefox Eklentisi : TwitterFox

Masaüstü

Firefox kullanmanın en güzel taraflarından birisi nedir diye sorsak çoğumuz eklentilerinden ve birçok alanda tek bir tarayıcı ekranından herşeye ulaşabilmeyi söyleyecektir. Şubat ayı başında Friendbar Firefox eklentisi{.broken_link} tanıtımını yapmıştık. Yaygınlığı bilinen web 2.0 uygulamaları Twitter ve Facebook için oluşan güncellemeleri tarayıcınız içerisinden size düzenli olarak aktarabildiğini ve bu aktarımı yaparken gelmiş olan yazıyı gösterirken yanında Facebook ve Twitter üzerindeki fotoğrafları da getirdiğini söylemiştik.

Firefox üzerinde sadece Twitter için kullanabileceğiniz popüler bir eklenti var ve adı TwitterFox. TwitterFox Firefox eklentisinin ilk bakışta gördüğüm en güzel özelliklerinden birisi durum çubuğuna (statusbar) kendi ikonuyla yerleşmesi oldu. Firefox durum çubuğunda yer alan bu gerçekten küçük ikon size Twitter güncellemeleri hakkında bütün bilgileri aktarıyor. Twitter profilinizde yer alan arkadaşlarınızın kendi Twitter hesaplarına aktardıkları anında Firefox ekranından size ileti olarak geliyor.

TwitterFox ikonunu kırmızı gördüğünüz zaman twitter.com üzerinden veri alamadığı anlamına geliyor. Twitter hesap bilgilerinizi saklamak için Firefox kayıtlı parolalar kısmını kullanan TwitterFox, gelen twitter mesajlarındaki tinyurl gibi kısaltmaları çözümleyip üstüne geldiğinizde size gerçek halini gösterebiliyor.

Birkaç twitter hesabını birden kontrol ediyorsanız, TwitterFox çoklu hesap özelliğine sahip ve bu hesaplar arasında geçiş imkanı sağlayabiliyor. TwitterFox ile arkadaşlarınızdan gelen mesajlara cevap verebilir ya da twitter’a göndermiş olduğunuz mesajlarınızı tekrar düzenleyebilirsiniz.

TwitterFox Firefox eklentisini anasayfasından edinebilirsiniz. Desteklediği diğer tüm özelliklerine ayrıntılı bir şekilde bakabilirsiniz. Arzu ederseniz TwitterFox eklentisini Firefox Eklenti Sayfası olan Firefox Addons üzerinden de edinebilirsiniz.

Mürekkep.Org üzerindeki güncellemeleri ve gelişmeleri takip etmek için bizi Twitter’da takip edebilirsiniz. “Twitter üzerinde Mürekkep

comments powered by Disqus