FireTorrent : Firefox ile Torrent İndirin

Masaüstü

Torrent dosyalarını indirmek için birçok farklı program bulunuyor. Azureus, uTorrent, transmission gibi programlar .torrent uzantılı dosyaları yönetmek konusunda birebir olan programlardır.

Bunların yanısıra bildiğimiz üzere Firefox{.broken_link} bir internet tarayıcısından çok daha öte bir hal alabiliyor. Her derde deva eklentilerle birçok işimizi Firefox üzerinden gerçekleştirebiliyoruz. Torrent indirmek için yukarıda saydığımız programlar dışında FireTorrent eklentisi sayesinde torrent dosyalarını Firefox içerisinden indirebiliyoruz. FireTorrent‘in en güzel özelliği ayarlarının olmaması diyebiliriz. Oldukça basit bir şekilde indirmek istediğiniz torrent linkine tıklıyorsunuz ve geri kalan kısmı Firefox’un indirme yöneticisi devreye girerek ele alıyor. Dediğim gibi kötü tarafı ayarlanacak herhangi birşey yok. Yani gönderme (upload) düzenlemesi yapılamıyor. Ya da bitmiş bir torrentin paylaşılmaya devam edip etmediğine bakılamıyor.

Henüz test aşamasında olan FireTorrent için Firefox içine gömülü torrent indirme eklentisi gözüyle bakabiliriz. Belirli özellikler eklenerek geliştirildiği takdirde basit yoldan torrent dosyalarını yönetmek ve indirmek için gayet uygun bir firefox eklentisi kazanmış oluruz.

comments powered by Disqus