Flickr Arama Aracı liteFlick

Sosyal

Flickr üzerinde resim ve fotoğraf araması için birçok araç bulunuyor. Milyonlarca fotoğrafın paylaşıldığı ve etiketlendiği Flickr üzerinde hergün ilginç fotoğraflara rastlamak mümkün. Flickr’daki ilginç fotoğrafları en hızlı görebileceğiniz araçlardan bir tanesi ise liteFlick.

liteFlick anasayfasına girdiğinizde direkt olarak Flickr’da günün ilginç fotoğraflarını sizin karşınıza getiriyor. Aynı zamanda Flickr üzerindeki fotoğrafları arayabildiğiniz liteFlick ile gelen arama sonuçları gene güzelce sıralanıyor. Fotoğrafları görüntülemek için Jquery Lightbox kullanan liteFlick, böylelikle her fotoğrafta Flickr yüklenmesini önlemiş ve gezinmeyi hızlandırmış oluyor.

Flickr arama sonuçları açısından bakarsak, liteFlick ile hem kullanıcı hem de metin bazında arama yapabiliyorsunuz. Gelen Flickr arama sonuçları ilk etapta aradığınız kelimeyle en ilişkili olarak sıralanıyor. Arzu ederseniz ilginç fotoğraflarda ya da güncel olarak Flickr üzerine aktarılanlar olarak bakabiliyorsunuz. Ayrıca her arama sonucunda gelen küçük resimlerin (thumbnail) alt kısmında arama ile ilişkili olabilecek etiketler ve en popüler etiketler olarak bir listeleme mevcut.

Compfight{.broken_link} ve Coolflick{.broken_link} arama araçlarından sonra liteFlick, Flickr üzerinden fotoğraf araması yapılmak istendiğinde dikkate alınabilecek bir fotoğraf arama aracı olarak karşımıza çıkıyor.

comments powered by Disqus