Flickr Fotoğraf Arama ve Kaydetme : ZFlick

Sosyal

Flickr üzerinde fotoğraf aramaları yapmak için oldukça fazla alternatif olduğundan her fırsatta bahsediyoruz. Flickr fotoğraf arama işlemini gerçekleştirmek için hazırlanmış web siteleri ve arama araçları mevcut.

Bir Adobe AIR uygulaması olan zFlick, Flickr üzerindeki fotoğraflara ulaşmak için basit ve güzel bir arayüzle oluşturulmuş bir masaüstü uygulaması.

zFlick uygulamasını Adobe AIR içerisine kurduktan sonra basit bir arama çubuğu ile masaüstünüzde açılıyor. Flickr fotoğraf aramasını gerçekleştirmek için aramak istediğiniz, aklınıza gelebilecek herhangi bir kelimeyi yazmanız yeterli oluyor.

Arama sonuçları, zFlick tarafından küçük resimler halinde hoş bir şekilde karşınıza getiriliyor. Böylelikle aramış olduğunuz kritere göre oluşan fotoğrafları üzerine tıklayarak aynı ekran içerisinde görüntüleyebiliyorsunuz. zFlick basit bir şekilde fotoğraf arama işlemini gerçekleştiriyor. Fakat aynı zamanda arama sonucu olarak getirdiği Flickr fotoğraflarını, fare yardımıyla sürükle bırak şeklinde masaüstüne kaydetmenize de olanak sağlıyor.

Aşağıdaki videoda kısa bir tanıtım filmini görebilirsiniz.

zFlick from RefreshingApps on Vimeo.

Fotoğrafları kaydetme işlemini hem sürükle bırak şeklinde masaüstüne hem de diğer uygulamaların içerisine yapabiliyorsunuz. Örneğin bir Flickr fotoğrafını o anda açık olan Openoffice dökümanı ya da Photoshop içerisine atabiliyorsunuz.

Tüm platformlarda Linux, Mac OSX ve Windows üzerinde çalışan ve bir Adobe AIR uygulaması olan zFlick, Flickr üzerinde fotoğraf arama ve kaydetme işlemini oldukça basit bir hale getiriyor.

comments powered by Disqus