Flickr Fotoğraflarını Hızlı Bir Şekilde Tweet Edin

Sosyal

Flickr milyonlarca fotoğrafın yer aldığı belki de dünyanın en büyük fotoğraf topluluğu olarak biliniyor. Diğer taraftan Twitter gün geçtikçe büyüyen ve birçok kişinin tercih ettiği bir sosyal ağ, bir microblog servisi.

Artık neredeyse tek bir tıklama ile kullanılan her uygulamadaki unsurları Twitter hesabına tweet etmek mümkün. Flickr üzerindeki fotoğrafları bir twitter mesajı haline dönüştürmek için Flickr2Twitter isimli bir firefox eklentisi yaratılmış.

Flickr2Twitter firefox eklentisi ile Flickr’da gezdiğiniz her fotoğrafın üst kısmında yer alan navigasyon menüsünde aşağıdaki gibi yeni bir butonun eklendiğini göreceksiniz.

Firefox 3 kullanımınız içerisinde Flickr üzerinde herhangi bir fotoğrafın üstüne geldiğinizde “FT” butonunu görebiliyorsunuz. Tıkladığınızda twitter hesabınız açılıyor. Flickr fotoğrafının linkini Twitter hesabınız içerisinde twitter mesajı olarak görüyorsunuz.

Flickr2Twitter firefox eklentisi eğer Flickr kullanımınız fazlaysa ve Flickr fotoğraflarınızı tweet etmek istiyorsanız bu konuda kolaylık sağlıyor.

Gördüğüm kadarıyla bu eklentinin tek eksiği Flickr fotoğraf linkini kısaltmadan twitter mesajına eklemesi diyebilirim.

comments powered by Disqus