Flickr Fotoğraflarınızı Email ile Twitter’a Gönderin

Sosyal

Microblog servisi twitter büyürken buna bağlı olarak oluşan birçok twitter araçları ile karşılaşıyoruz. Bu twitter araçları sayesinde aslında işlevi basit bir şekilde 140 karakter mesaj ile sınırlı olan twitter hizmetini birçok konuda paylaşım aracı olarak kullanabiliyoruz. Buna istinaden dosya paylaşımı, fotoğraf paylaşımı gibi konularda twitter api kullanılarak çok sayıda web 2.0 tabanlı internet sitesi ile karşılaşabiliyoruz.

Flickr, fotoğraf paylaşımı anlamında büyük bir kitleye hitap eden en büyük fotoğraf sitelerinden bir tanesi olarak karşımıza çıkıyor. Flickr üzerindeki fotoğraflarınızı twitter hesabınıza aktarmak istemeniz durumunda artık flickr ile twitter arasında fotoğraf paylaşımını gerçekleştirebiliyorsunuz. Bunun için flickr üzerinde sunulan prosedürü uygulamanız yeterli oluyor.

Flickr ve Twitter arasında fotoğraf paylaşımı işlemini başlatmak için önce twitter hesabınızı flickr fotoğraflarını kullanacak şekilde tanıtmanız, yani flickr hesabınızı twitter’ı kullanacak şekilde yetkilendirmeniz gerekiyor. Flickr ile twitter yetkilendirmesini buradan yapabilirsiniz.

Twitter hesabınıza giriş yapıp tekrar Flickr hesabınıza döndüğünüzde flickr fotoğraflarınızı twitter üzerinde paylaşmak için iki seçeneğinizin bulunduğunu göreceksiniz. Bunlardan bir tanesi email ile flickr fotoğraflarını twitter hesabınıza göndermek. Diğeri ise flickr hesabınızdaki fotoğrafları gezerken “blog this” butonunu tıkladığınızda twitter kısmını seçmek şeklinde oluyor.

Email ile flickr fotoğraflarınızı twitter hesabınıza gönderme işlemini istediğiniz yerden yani mobil cihazınızdan da gerçekleştirebiliyorsunuz. Bunun için epostanın konu kısmından sonra kalan 116 karakterlik bir tweet imkanı sağlanmış oluyor.

Twitter üzerinde fotoğraf paylaşımı için daha önce tanıttığımız Twitpic{.broken_link}, Tweetphoto ve Pix.im{.broken_link} gibi servisler yeni fotoğraf yüklemesi ile paylaşım imkanı sağlarken flickr üzerinden böyle birşeye gerek duymadan direkt olarak flickr üzerinde yüklemiş olduğunuz fotoğrafları twitter hesabınıza mesaj olarak gönderebiliyorsunuz.

comments powered by Disqus