Flickr Kamera Rehberi

Fotoğraf

Bildiğimiz üzere web2.0 temsilcilerinden Flickr şu anda dünyanın en popüler fotoğraf paylaşım sitesi olarak adlandırılıyor. Çok sayıda kullanıcının, Digital SLR veya Point&Shoot kameralarıyla ya da cep telefonlarının kameralarıyla çektikleri fotoğraflarını veritabanında barındırıyor.

Flickr muazzam bir liste ve analiz yayınladı. Buna, ilgili piyasanın mükemmel bir tüketim rehberi gözüyle bile bakabiliriz.

Tüm

<a href="https://en.wikipedia.org/wiki/Flickr">Flickr</a> kullanıcılarının oluşturduğu veritabanı sonuçlarında en popüler kameraları görebiliyorsunuz. Bunun yanısıra point&shoot kameralar ile cep telefonu kameraları da bu listeye dahil edilmiş.

Grafiklerde gözüken dalgalanmalar ise Flickr üzerinde kullanılan kamera markasının, yeni kullanıcıların eklenmesi sonucu oluşturduğu ivmeyi işaret ediyor. Sonuçta eğer bir kamera edinmeyi düşünüyorsanız ve sizin için “insanların en çok tercih ettikleri” gibi bir kriter önemliyse, Flickr sonuçları bu konuda başvurulabilecek en güzel kaynağı ifade ediyor.

<p>
  https://www.flickr.com/cameras/
</p>
comments powered by Disqus