Fotoğrafları Toplu Yeniden Boyutlandırma (Resize Magic)

Fotoğraf Masaüstü

Digital fotoğraf makinelerinin hayatımıza girmesiyle beraber iyi veya kötü birçok fotoğraf çekiyoruz. Çektiğimiz bu fotoğrafları bilgisayarımızda belirli bir düzende saklıyoruz ve gerektiği durumlarda sevdiklerimizle paylaşıyoruz. Fotoğraf dosyalarının boyutları, fotoğrafı hangi çözünürlükte çektiğimize göre değişkenlik gösterebiliyor.

Belirli boyutta olan ve fotoğraf dosyasının orjinali olarak tanımlayabileceğimiz bir fotoğrafın boyutunu düşürmek ve fotoğrafı yeniden boyutlandırmak için çeşitli programlar kullanabiliriz. Windows üzerinde varsayılan olarak gelen MS Paint bunlardan bir tanesidir. Fotoğraf üzerinde ölçeklendirme yaparken ve buna göre boyutunu düşürürken fotoğrafın kalitesini de düşürmüş oluruz.

Fsoft tarafından sunulan Resize Magic uygulaması fotoğrafları toplu bir şekilde boyutlandırmanıza olanak sağlarken, aynı zamanda fotoğrafların kalitesini minimum düzeyde kaybolacak şekilde boyutlandırmaktadır.

Anasayfasında belirli örneklerle programın fotoğraf kalitesine nasıl etki ettiğini gösteren uygulamanın (resize magic) kendi başına kullanılabilir uygulaması dışında aynı zamanda photoshop plugini bulunuyor.

comments powered by Disqus