Fotoğraflarınıza Kamera Efektleri Eklemek için TiltShift

Fotoğraf

Online fotoğraf düzenlemek için hazır şablonları kullanarak fotoğraflarınıza efektler uygulayabileceğiniz sitelere ayrıntılı bir şekilde “En İyi 5 Fotoğraf Efekt Sitesi{.broken_link}” yazısında değinmiştik. Bu fotoğraf efekt siteleri aracılığı ile fotoğraflarınızı eğlenceli bir hale getirebiliyorsunuz.

TiltShift ise hazır şablon kullanmadan sizin yükleyeceğiniz bir fotoğrafa kolayca belirli kamera efektleri uygulayabilmenizi sağlıyor. Hem web uygulamasını hem de masaüstünde Adobe Air ile kullanabileceğiniz TiltShift üzerinde bir fotoğraf açtığınızda, ilgili fotoğrafa uygulayabileceğiniz belirli filtreler ile karşılaşıyorsunuz.

Bu filtreler fotoğrafınızı belirli bir odaklama pozisyonuna göre bulanıklaştırma, renk kontrastı, parlaklığı ve vignet etkisi olarak bildiğimiz, fotoğrafın kare köşelerinin siyaha kaçacak şekilde az pozlanmasını yani karartılması işlemlerini uygulayabiliyorsunuz.

Geçen sene Rumeli kavağı tarafında çektiğim bir fotoğrafı deneme amaçlı olarak TiltShift üzerinde düzenleyince aşağıdaki gibi bir sonuç elde edilebiliyor.

Kısa bir sürede ilgili efektleri uygulayabileceğiniz TiltShift ile oluşturduğunuz yeni fotoğrafın Jpg kalitesini belirleyip kaydedebiliyorsunuz.

comments powered by Disqus