Foxtorrent : Torrentlerinizi Firefox ile İndirin

Sosyal

Torrent protokolünü hepimiz biliyoruz. Özellikle büyük sayılabilecek dosyaların paylaşımında büyük rahatlık sağlıyorlar. Bu protokol üzerinde kullanabileceğiniz belirli programlar bulunuyor. Kısaca bahsetmek gerekirse Azureus, uTorrent, Bitcomet vs.. gibi programları sayabiliriz.

Her ne kadar torrent protokolünün yasal durumuyla ilgili tartışmalar devam etse de geçtiğimiz ay içerisinde “Kullanabileceğiniz 10 Yasal Torrent{.broken_link}” sitesinden ayrıntılı bir şekilde bahsetmiştik. Ayrıca işlev olarak Fulltorrent{.broken_link} gibi oldukça kapsamlı diyebileceğimiz torrent arama motorları olduğunu dile getirmiştik.

Bir alternatif belki ama gene tek bir arayüzden, firefox üzerinden kontrol edebileceğiniz bir eklenti mevcut. Adı FoxTorrent{.broken_link}. Herhangi bir programa ihtiyaç duymayan, kullanımı ve konfigürasyonu rahat bir eklenti olan FoxTorrent’in özelliklerini kısaca şöyle sayabiliriz :

  • Görüntü veya ses dosyalarını indirirken önizleme yapabiliyorsunuz.
  • Firefox’u kapatsanız bile arkaplanda indirmeye devam ediyor.
  • Tüm torrentleri tarayıcınızın penceresinden kontrol edebilme imkanı.
  • Sadece 8 mb kadar düşük kaynak kullanımı ve ağınızı zorlamıyor.
  • Linux,mac ve windows dahil tüm platformlarda çalışabiliyor.
  • Ayar yapmaya gerek kalmadan nat,firewall gibi unsurları otomatik ayarlıyor.

Bunların dışında FoxTorrent, kaynağı açık, blogu, wikisi ve tartışma grubu olan bir eklenti. Eğer torrentlerle fazla süre uğraşan biriyseniz belki tatmin etmeyebilir. Ancak tek pencereden işlerinizi halletmeyi seviyorsanız basit ve torrent indirme işlevini kolayca yapabilmenizi sağlayan bir eklenti.

comments powered by Disqus