Galaxy Note 2 Battery Plus ROM Nasıl Yüklenir?

Mobil
Galaxy Note 2 Battery Plus ROM Nasıl Yüklenir?

Giderek büyüyen ekranlar, artan işlem gücü, oynadığımız oyunlar, sürekli bağlı internet sürekli kullandığımız mobil cihazların batarya ömrünün bir gün bile dayanmadığı bir gerçek. Özellikle ilgili kullanıcılar batarya ömrünü arttırmak için birçok yolu deniyor ve kullanıyor. Android kullanıcıları ise geliştirmeye açık bir platform olması sebebiyle biraz daha şanslı. Kullandıkları cihazın hangi özelliğini geliştirmek istiyorlarsa o özellikleri yazılımsal olarak optimum düzene getiren ROM’lar mevcut, hatta batarya ömrünüzü uzatabiliyorlar bile.

samsung-galaxy-note-2-battery-rom

XDA geliştiricilerinden Henderickson, XXALJ3 yazılımı üzerine Battery Plus ROM adında bir ROM geliştirmiş ve Galaxy Note 2 GT-N7100 cihazınızın batarya ömrünü uzatacağı konusunda son derece güven verici konuşuyor. Battery Plus ROM cihazınızın batarya ömrünü uzatmak yanında bir de 240 DPI arayüz kullanıyor ki Galaxy Note 2’niz bununla çok güzel gözükecek emin olun. Eğer bu yeni ROM’u yükleyip kullanmaya niyetliyseniz Galaxy Note 2’nizi şarj edin. Nasıl Yüklenir rehberimizle işlemler tereyağından kıl çeker gibi kolay olacak.

DİKKAT!

 • Aşağıda anlatacağımız tüm ayarlar, yüklemeler ve değişiklikler Samsung GT-N7100 Galaxy Note 2 içindir. Farklı cihazlara uygulamak geri alınamaz sonuçlar doğurabilir.
 • Bu rehberdeki tüm bilgiler yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Her durumda sorunsuz bir şekilde çalışacağının garantisini vermiyoruz. Herhangi bir riski göze alıp devam etmenizi tavsiye ediyoruz.
 • Yine de yüklemek istiyorsanız öncelikle tüm rehberi okumanızı tavsiye ederiz. İnternetteki forumlardan da kullanıcı yorumlarını okumanızda fayda var.

 Gereklilikler

 • ClockworkMod Recovery yüklenmiş bir Samsung Galaxy Note 2 GT-N7100
 • USB kablosu
 • Aşağıdaki linklerden indirebileceğiniz kurulum dosyaları
  • Battery Plus ROM v0.2  (BatteryPlusRom_0.2v.zip, 354.15 MB)
  • Patch 1  (Battery_Plus_Rom_Patch1.zip, 46.9 MB)
 • Akıllı telefonunuzun bataryasının %75 veya daha dolu olmasına dikkat edin.
 • Tüm kişisel verilerinizi yedekleyin.

Talimatlar

 1. Battery Plus ROM v0.2 paketini ve Patch 1’i SD karta kopyalayın.
 2. Telefonunuzu kapatın.
 3. ClockworkMod Recovery’e Boot edin. Bunu yapmak için “Ses Açma”, “Ana Sayfa” ve “Açma” butonuna telefon ClockworkMod Recovery ile açılana kadar basılı tutun. (ClockworkMod Recovery açıldığında ses tuşlarıyla menü geçişi yapıp açma tuşuyla seçiminizi yapabilirsiniz.)
 4. Backup and Restore>Backup yolunu izleyerek yüklemeden önceki ROMunuzun NANDroid yedeğini alın.
  1. Wipe data/Factory reset seçin ve sonraki ekranı onaylayın.
  2. Wipe cache partition seçtikten sonra onaylayın ve işlem yapılsın.
  3. Önce Advanced seçin ve ardından** Wipe Dalvik cache** seçin. İşlemin bitmesini bekleyin.
  4. Install ZIP from SD Card seçin.
  5. Choose ZIP from SD CARD açın ve ses tuşlarını kullanarak BatteryPlusRom_0.2v.zip isimli dosyayı seçin.
  6. ROM yüklemesi tamamlandıktan sonra 8 ve 9 numaralı adımları takip eerek Patch 1’i de yükleyin.
  7. Patch de yüklendikten sonra Go back seçin ardından** Reboot system now** seçerek telefonu yeniden başlatın.
  8. ClockworkMod Recovery kullanarak telefonunuzun batarya durumunu sıfırlayın. Bunu yapmak içn Advanced>Wipe Battery Stats adımlarını takip edin. Telefonunuzu tamamen şarj edin ve ROM’un eklediği batarya performansını test edin.

Tebrikler, Galaxy Note 2 akıllı telefonunuz artık Battery Plus ROM’u ile çalışıyor. Batarya ömrüne herhangi bir etkisinin olup olmadığını paylaşırsanız mutlu oluruz.

comments powered by Disqus