Samsung Galaxy Note 8.0 Çıkış Tarihi Belli Oldu

Mobil
Samsung Galaxy Note 8.0 Çıkış Tarihi Belli Oldu

Geçtiğimiz hafta Samsung’dan yeni bir tablet pc modelinin piyasaya çıkacağı haberini almıştık. 8 inç boyuta sahip olacak bu yeni tabletin ismi de Samsung Galaxy Note 8.0 olacaktı. Bugün TechnoBuffalo tarafından sızdırılan _“Samsung Yol Haritası”_nda bu yeni tabletin ve diğer cihazların çıkış tarihleri belirtilmiş.

Samsung Galaxy Note 8.0 Çıkış Tarihi

Sizleri fazla meraklandırmadan belirtelim, Samsung’un yeni tablet modeli Galaxy Note 8.0 çıkış tarihi bu listede Mart ayı olarak gözüküyor. MWC 2013’te tanıtılacak tablet hemen piyasaya sürülecek gibi duruyor.

Samsung Galaxy Note 8.0 Özellikleri

TechnoBuffalo’nun sızdırdığı yol haritasında, Galaxy Note 8.0 teknik özellikleri hakkındaki tüm veriler doğrulanmış. 8 inç 1280×800 Super Clear LCD ekran, Android 4.2 Jelly Bean işletim sistemi ve dört çekirdekli 1.6GHz işlemci bulunacak Galaxy Note 8.0 işlemcisi, Galaxy Note 2 üzerinde bulunan aynı Exynos çipi.

galaxy-note-8

Bu arada bahsettiğimiz haber ayrı Samsung Galaxy XCover 2 ve Galaxy Pocket Plus özellikleri ve çıkış tarihlerini de belirtmiş. Galaxy Pocket Plus özellikleri şöyle; 2.8 inç HVGA ekran, 850 MHz işlemci ve Jelly Bean işletim sistemi. Galaxy Pocket Plus çıkış tarihi olarak önümüzdeki ayın ortaları belirtilmiş.

Belgede Galaxy XCover 2 çıkış tarihi için de Şubat ayı belirtilmiş. 1GHz işlemcili, 4 inç WVGA ekranı, Android 4.1 Jelly Bean işletim sistemini barındıran bu akıllı telefonun esas özelliği fiziksel dayanımı. IP67 standardında toz ve su dayanımı olan cihaz aynı zamanda 5Megapiksel arka kamera ve microSD kart ile arttırılabilen 4GB dahili hafızaya sahip. Bu arada cihazın dayanıklılığını karşılaştırmak için Sony Xperia Z özellikleri arasındaki IP56 dayanımını referans alabilirsiniz. Aradaki far sayısal olarak çok büyük olmasa da, pratikte gerçekten fark ediyor.

Önümüzdeki ay yapılacak olan MWC 2013 de en az CES 2013 kadar ilgi çekici geçecek gibi gözüküyor.

comments powered by Disqus