Gerçek Web 2.0 Logosu

Teknoloji

Web 2.0 logo yapımı ile ilgili 2007 yılında yazdığım eski bir yazı vardı. Web 2.0’ın en çok konuşulduğu zamanlarda “Gimp ile Web2.0 Tasarım” isimli bu yazıda web 2.0 logosu yapmaya çalışmıştım. Ardından bu iş o kadar kolaylaştı ki örneğin Logo Creator isimli bu siteden istediğiniz şekilde bir web 2.0 logosu oluşturabiliyorsunuz. Şimdi neredeyse web 3.0‘a geçeceğiz. O yüzden bu yazıdaki amacım web 2.0 logosu nasıl oluşturulurdan ziyade en iyi web 2.0 servislerinin logolarını kullanarak benim tabirimle gerçek web 2.0 logonuzu yaratmak.

Web 2.0 Write isimli siteye gittiğinizde istediğiniz herhangi bir kelimeyi giriyorsunuz ve karşılığında yazmış olduğunuz kelimeye ilişkin bir web 2.0 logosu getiriyor. Bu bildiğimiz web 2.0 logolarından farklı olarak popüler web 2.0 servislerinin (blogger, wordpress, facebook, twitter vs..) kendi logolarının baş harfleri kullanarak oluşturulmuş bir logo oluyor. Sanki biraz filmdeki katil gazete küpürlerinden harfler keser ve öyle mesajını iletir ona benziyor. Yan tarafta Mürekkep için çıkan sonucu görebilirsiniz.

Arzu ederseniz siz de istediğiniz bir kelimenin ya da isminizin gerçek web 2.0 stilinde nasıl gözüktüğüne bakabilirsiniz.

comments powered by Disqus