Gmail Dosya Gönderme Alma Boyutu Yükseldi 25MB

Google

Gmail ile dosya gönderme alma işlemlerinde uygulanan dosya eki boyutu 25MB’a yükseltildi. Sessiz bir şekilde gerçekleşen bu güncelleme ile ilgili resmi yazıyı maksimum ek boyutu nedir bilgi sayfasında görebiliyoruz. Google Operating System günlüğünde belirtilen bu detaya göre artık gmail ile gönderilen ve alınan iletilerdeki dosya eklerinin boyutu 20MB sınırından 25MB’a yükseltilmiş gözüküyor.

Eposta yazarken ve iletilerimizi oluştururken eklediğimiz dosyalar; yani attachment olarak tabir edilen dosya eklerine izin verilen boyut her iki taraf için, yani hem alıcı hem de gönderen için geçerli olan bir durumdur. Buna göre sizin bir gmail hesabınız olduğunu varsayarsak gönderim imkanınız 25MB iken eğer alıcı konumdaki kişinin dosya eki boyutu bunu desteklemiyorsa göndermiş olduğunuz 25MB boyutundaki dosya karşı tarafa ulaşmayacaktır. Yani karşı tarafın eğer gmail hesabı mevcutsa ve alıcı konumdaysa böylelikle dosya eki boyutu 25MB olacağı için bunu destekliyor olacaktır.

Bu durumda diğer eposta servislerinin şu anda kullanmakta oldukları dosya eki boyutlarını dikkate aldığımızda henüz 25MB boyutu kullanabileceğimiz bir alan bulunmuyor.

comments powered by Disqus