Gmail: Gönder ve Arşivle

Google

Google hakkında birkaç gün önce Google Bazı Servislerini Kapatıyor haberini vermiştik. Diğer taraftan ise sık kullanılan servislerini geliştirmeyi devam ediyor. Bunlardan bir taneside Gmail. Son zamanlarda Google Labs tarafından duyurulan birçok özellik ile Gmail mevcut özelliklerine yenilerini eklemeye devam ediyor. Önce Gmail temalandı şimdi ise email yazışmalarında işlerimizi kolaylaştıracak ya da bir başka deyişle iki işi ayrı ayrı yapacağımıza tek elden yapmamızı sağlayan bir özellik eklendi. Gönder ve Arşivle (Send and Archive)

Yeni geliştirilen bu özellik gelen kutusunda fazla e-posta görmek istemeyen kullanıcılar için birebir. Gönder ve Arşivle sayesinde gelen bir e-postaya yanıt verdiğinizde alt kısımda sadece Gönder seçeneği ile sınırlı değilsiniz. Tercihe göre e-postayı tek işlemle hem gönderip hem arşive ekleyebiliyorsunuz. Böylelikle gelen kutunuz kalabalıktan kurtulmuş oluyor.

Bu Google Labs özelliğini Gmail içerisinden aktif etmek için Ayarlar kısmından Labs sekmesine göz atmanız yeterli. Buradan aktif hale getirdiğinizde bildiğiniz gönder butonu yanına aşağıdaki gibi gönder ve arşivle butonu eklenmiş oluyor. Türkçe Gmail kullananlar için ekleme yapmamız gerekiyor. Labs sekmesi Türkçe aktif olduğunda ayarlar altında çıkmadığından önce dili ingilizce yapıp Labs sekmesinden aktif hale getirip sonra tekrar Türkçe dil seçeneğine dönmeniz gerekiyor.

Official Gmail Blog : New in Labs: Send & Archive

comments powered by Disqus