Gmail : Konumunuzu İmzanıza Ekleyin

Google

Google bugün deneysel olarak Gmail‘a yeni bir özellik daha ekledi. Gmail ile gönderdiğiniz epostaların imza kısmına, epostayı yazdığınız konum otomatik olarak belirtilebilecek.
Bugün itibariyle yapılan duyuruya göre Gmail ile gönderilen epostaların imza kısımlarında, epostayı gönderdiğiniz anda bulunduğunuz şehir ve konum belirtilebilecek. Bu özellik elbette tercihe dayalı olacak. Ya da aktif edilmiş olsa bile eposta yazarken çıkan konumu elle bile silebiliyorsunuz.

Eğer çok seyahat eden biriyseniz ve her gittiğiniz yerde eposta gönderirken bulunduğunuz şehri ya da konumu belirtmeyi seviyorsanız gayet kolaylık sağlayan bir özellik diyebiliriz.

Bu yeni Gmail özelliğini aktif etmek için “Ayarlar” kısmından “Labs” sekmesi altında “İmza özellikleri” bölümünde “İmzaya konumumu ekle” kısmına çentik koymanız gerekiyor. ”

Resmi Gmail Günlüğü‘nün dediğine göre bu özellik IP adresinden konumu saptamaya çalıştığı için belirli ağlarda konum bilgisini farklı gösterebiliyormuş. Bu yüzden doğru konum tespiti için tarayıcınızın konum modülü özelliği olan Gears versiyonunu kullanılması tavsiye ediliyor.

New in Labs: Add your location to your signature

comments powered by Disqus