Gmail: Okunmamış Mesaj Sayısı Artık Her Yerde

Google

Google , eposta hizmeti olan Gmail’a yenilikleri eklemeye devam ediyor. Gmail kullanımınız esnasında kaç tane okunmamış mesajınız olduğunu içindeyken görebiliyorsunuz. Gelen Kutusu (Inbox) kısmının yanında rakam olarak gösteriliyor. Ama bu sekmeden ayrıldığınızda ya da tarayıcınızı görev çubuğuna küçülttüğünüzde Gmail’ın kaç tane okunmamış mesajınız olduğunu, ya da yeni mesaj gelip gelmediğini gösteren bir özelliği bulunmuyordu. Tabi bu Gmail ile ilgili bir durum.

Aslında Firefox kullananlar için pek yenilik olarak bahsetmemek gerekiyor. Çünkü zaten belirli kullanıcı betikleriyle Greasemonkey aracılığı ile bu özelliğe sahip olmuştuk. Aynı zamanda Lifehacker tarafından Better Gmail 2 Firefox eklentisi içerisinde de geçen bu betik sayesinde Firefox{.broken_link} üzerinde uzun zamandır kullanılıyordu.
Gmail Title Tweaks
Şimdi Google Labs tarafından bu özellik hem sekmelerde hem de görev çubuğunda gözükecek şekilde Gmail içerisine eklendi. Nasıl aktif hale getirebileceğinize değinirsek, her zaman olduğu gibi Ayarlar (Settings) kısmından Labs sekmesine gidiyoruz. Burada “Title Tweaks” bölümünü aktif hale getiriyoruz.

Official Gmail Blog : New in Labs: Browser title bar tweaks

comments powered by Disqus