Gmail Temalar ile Daha Güzel

Google

Bir süredir dış eklentilerle geliştirilen ve güzelleştirilen gmail için temalar resmi olarak Gmail Blog‘da duyuruldu. Bildiğimiz üzere daha önce gmail görünümünü değiştirmek isteyen kullanıcılar firefox üzerinde stylish eklentisini kullanıyorlardı. Stylish firefox eklentisi ile daha fazla görünüme sahip olunsa bile kullanım açısından gmail’da yavaşlığa sebep oluyordu.

Şimdi resmi olarak duyurulunca hem sistem yükü ortadan kalkmış oldu hem de gmail kullanımı fazla uğraşa gerek kalmadan keyifli hale getirildi.

İlk igoogle açıldığı zamandan bildiğimiz birşey google temalarının özelleştirilebilmeleri olmuştur. Bu temaların bazılarında güneşin doğuşu ve batışının zamanı veya hava durumu gibi bilgiler kullanılmaktadır. Aynı durum gmail temaları içinde kullanılmış gözüküyor.

Bu temalara, gmail hesabınızda sağ üstte yer alan ayarlar kısmından girebilirsiniz. Buraya yeni yerleştirilmiş olan temalar sekmesi altında 30 farklı tema gmail kullanım keyfinizi artırmak için sizi bekliyor olacak. Arzu ederseniz gmailiniza yağmur yağdırabilirsiniz. Arzu ederseniz doğa temalarından birini seçip zamanın değişkenliğini gmail kullanırken yaşayabilirsiniz.

comments powered by Disqus