Gmail Temanızı Kişiselleştirin

Google

Gmail gün geçtikçe daha esnek daha keyif veren bir kullanım alanına bürünüyor. Yeni Gmail özellikleri içerisinde Google Labs tarafından yapılan eklemeler dışında Aralık 2008 başında duyurulan Gmail Temalar ile, hazırlanmış 30 temadan birini seçerek Gmail görünümünü değiştirebilir hale gelmiştik.

Şimdi ise hazır olan Gmail temaları içerisinde düzenleme yapabiliyorsunuz. Yani Gmail temalarını kişiselleştirip kendi temanızı yaratabiliyorsunuz. Diyelim arkaplan rengini kırmızı istiyorsunuz ve yazıların renkleri de sarı olsun diyorsanız. Tüm bunları artık değiştirmeniz mümkün olabiliyor.

Bunun için “Ayarlar” (settings) kısmından “Temalar” (themes) sekmesine gidiyorsunuz. Alt kısımda yer alan “Kendi renklerinizi seçin” (Choose your own colors) bölümünden değiştirmek istediğiniz yerlerin renkleriyle oynayabilirsiniz. Böylelikle Gmail temasını kendi zevkinize göre kişiselleştirebilirsiniz.

Zevkler değişken olduğu için Gmail bunu da düşünmüş ve eğer yaptığınız değişiklikleri beğenmez ve sıfırlamak isterseniz diye bir de “Reset” butonu mevcut gözüküyor.

Official Gmail Blog : Choose your own theme colors

comments powered by Disqus