Gmail Yanlışlıkla Gönderilen Epostaları Geri Alma Özelliğini Ekledi

Google

Gmail yanlışlıkla gönderilen epostaları (email) geri alma özelliğini ekledi. Şöyle bir düşündüğümüzde bile hayat kurtaran bir özellik olduğunu görebiliyoruz. Gmail üzerinden email göndereceksiniz. Yeni bir eposta oluşturdunuz ve yazdınız. Herşey tamam.

Gönder (Send) butonuna bastınız. Üst kısımda epostanızın gönderildiğine dair yazıyı görüyorsunuz. İşte bu aşamada Gmail artık 5 saniye kadar bir panik süresini kullanıcılarına veriyor. Mesajınız gönderildi. (Your Message Has Been Sent) yazısının yanında “Undo” linkini görebilirsiniz.

Eğer yazdığınız eposta içerisine dosya ekleyecektiniz ve unuttuysanız. Ya da eklemeniz gereken önemli bir durum varsa ve atladıysanız artık Gönder (Send) butonuna bastıktan sonra yazmış olduğunuz epostayı geri çağırmak için 5 saniye kadar bir geri alma süresine sahipsiniz.

Gmail zaten gönderilmiş olan bir email konusunda bu işlemi yapmıyor. Ya da mail gönderdikten sonra bilgisayarınız kitlendi ve geri alma süresi olan 5 saniye geçmiş oldu. Bu durumların hepsinde göndermiş olduğunuz eposta iletiliyor. Kısaca anlık olarak tam gönderme işleminin hemen sonrasında epostaların 5 saniye içerisinde geri alınabilmesi sağlanmış oldu.

Sadece İngilizce Gmail kullananlar için geçerli olan bu özellik Gmail Labs tarafından sağ üst kısımda ayarlardan, labs sekmesinden aktif edilerek kullanılabiliyor.

New in Labs: Undo Send | Gmail Blog

comments powered by Disqus